У Великій Британії підтвердили зобов’язання щорічно виділяти Україні $3,8 млрд
Джерело: Reuters
30 жовтня міністерка фінансів Великої Британії Рейчел Рівз заявила, що наступного року надасть Міністерству оборони додаткові 2,9 мільярда фунтів стерлінгів і пообіцяла, що щорічна підтримка України у розмірі 3 мільярдів фунтів (3, 8 млрд дол) триватиме “стільки, скільки буде потрібно”.
Рівз наголосила, що збільшення оборонного бюджету країни дозволить не лише перевиконати зобов’язання перед НАТО, але й забезпечить стабільну підтримку України.
У своїй першій промові щодо бюджету Рівз заявила, що додаткові витрати приведуть Британію до мети виділяти 2,5% ВВП на оборону та забезпечать перевищення країною зобов’язань НАТО щодо витрат у 2%.
Обіцянка продовжувати щорічну військову підтримку України надійшла на додаток до позики в розмірі 2,26 мільярда фунтів стерлінгів, яка є частиною угоди кредитної допомоги в межах угоди G7 щодо використання заморожених російських активів.
Зауважимо, 2 травня, перебуваючи з візитом у Києві, колишній міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон пообіцяв три мільярди фунтів стерлінгів щорічної військової допомоги Україні “стільки, скільки це буде потрібно”, додавши, що Лондон не заперечує проти використання зброї на території Росії.
Тоді ж Кемерон заявив, що Україна має право використовувати зброю, надану Лондоном, для ударів по цілях всередині Росії, і що Київ вирішує, чи робити це.
Зауважимо, раніше Девід Кемерон закликав до необхідності “зосередитися на Україні”, попри кризу на Близькому Сході, і попередив, що глава РФ Володимир Путін “повернеться за новими країнами”, якщо його не зупинити.
Також Кемерон поділився своїми враженнями, що події сьогодення нагадують йому 1930-ті роки, перед початком Другої світової війни, однак, російський лідер Володимир Путін грає роль Гітлера. Війна РФ проти України залишається для Кемерона “абсолютним пріоритетом”, наголосив він на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
- Велика Британія надасть Україні кредит на суму 2,26 млрд фунтів стерлінгів, який погашатимуть з доходів заморожених активів Росії.
- Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.
- Європейська комісія представила країнам-членам три варіанти виконання плану G7, згідно з яким західні союзники залучать для допомоги Україні 50 мільярдів доларів, отриманих з доходів від заморожених активів РФ.
- Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний повідомив, що українські пілоти завершили підготовку у Британії та готові вирушити на допомогу Силам оборони.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.