За жовтень окупанти випустили по Україні рекордну кількість БпЛА – Генштаб

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
У жовтні 2024 року росіяни випустили по Україні рекордну кількість безпілотників.
За даними Генштабу, за місяць росіяни випустили для атак по цивільних та військових об’єктах України 2023 безпілотники. Серед них як ударні “шахеди”, так і БпЛА невстановленого типу.
З цієї кількості силами та засобами ППО було збито/подавлено 1185 безпілотників, 738 – локаційно втрачено, 29 – вилетіли за межі повітряного простору України.
Загалом від початку 2024 року по Україні окупанти випустили 6987 ударних безпілотників. Більшість БпЛА цілили по цивільних та критичних об’єктах.
“Завдяки професіоналізму та майстерності військовослужбовців Сил оборони від російського повітряного терору вдалося врятувати тисячі життів наших людей, уберегти від руйнувань сотні домівок українських громадян та важливих об’єктів держави. Зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи продовжують цілодобово захищати українське небо”, – резюмували у Генштабі.
- У вересні РФ запустила понад 1300 дронів-камікадзе на територію України. За даними британської розвідки, це найбільша кількість безпілотників, запущених за місяць від початку повномасштабної війни.
За даними розвідки Південної Кореї, у російсько-українській війні загинуло сотні солдатів КНДР, які воюють на боці РФ.
Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.