Словом 2024 року став іменник brat: що він означає
Джерело: словник Collins
Британський словник Collins назвав “brat” словом 2024 року. В оригінальному значенні – це дитина, часто невихована, така, що дратує. Також його можна перекласти як “бунтар” чи “бешкетник”.
Однак, як вказують укладачі словника, “brat” може мати різні трактування.
“Brat – має різні значення для різних людей: епатажна поведінка, яскрава естетика, навіть передвиборчий слоган (фраза “Kamala IS Brat” виявилася досить влучною, щоб стати політичним гаслом, хоча її значення залишилося дещо незрозумілим)”.
Brat – це впевнена, незалежна, зухвала людина із гедоністичним ставленням до життя.
“І хоча слово почало своє життя як назва альбому попспівачки Charli XCX, воно чітко відображає дух епохи, яка виходить за межі потенційно нетривалого, але бурхливого “brat summer”. Слово, яке означає прийняття себе, а також бунтарство, піходить для 2024 року – року, коли гедонізм і тривожність злилися в п’янкому поєднанні“, – пояснили у Collins.
Одна з пісень Charli XCX з альбому “brat”:
Претендентами на титул “слово року” також були:
- delulu (від deluded – “введений в оману”) – завищені, відірвані від реальності очікування.
- brainrot – апатичний стан, який може виникнути через тривалий перегляд соцмереж.
- romantasy – течія в літературі, жанр фентезі, що концентрується на романтичних лініях.
- Минулого року укладачі словника англійської мови Collins Dictionary заявили, що головним словом року став “штучний інтелект” (ШІ).
Херсонська прокуратура обвинувачує начальника СІЗО Ігоря Гурякова за держзраду, однак чоловік заявляє, що піддавався катуванню окупантів.
У Нідерландах злодії вранці в п’ятницю пограбували художню галерею MPV в Остервейку. Вони вибили вибухівкою двері та викрали дві роботи Енді Воргола зі серії “Reigning Queens” 1985 року.
Посол України у Великій Британії та колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вшанував пам’ять загиблого героя України Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла, написавши вірш.
Служба безпеки України затримала 10 ворожих агітаторів у Київській, Житомирській, Чернігівській та Вінницькій областях. Вони намагалися зірвати мобілізацію та виправдовували агресію Росії.
Станом на 16:00 п’ятниці, від початку доби на фронті відбулося 74 бойових зіткнення. Окупанти і далі активно діють на Покровському, Курахівському та Лиманському напрямках.