Відсутність цукру в їжі в перші роки життя дитини знижує ризик діабету та гіпертонії

Джерело: журнал Science

Згідно з дослідженням, обмежене споживання цукру в перші 1000 днів життя дитини може знизити ризик розвитку хронічних захворювань у дорослому віці, зокрема діабету і гіпертонії. 

У Сполученому Королівстві Великої Британії після Другої світової війни ввели обмеження на продаж цукру, що призвело до народження здоровішого покоління. 

У дослідженні проаналізували дані учасників UK Biobank, зачатих в період дії обмежень на продаж цукру і після скасування цих обмежень.

Відтак вчені виявили, що люди, які в перші 1000 днів життя вживали менше цукру, мали на 35% нижчий ризик розвитку діабету та на 20% – гіпертонії. 

Також, за даними дослідження, за третину цього зниженого ризику відповідало обмежене споживання цукру матір’ю, яка виношувала дитину.

Британець Марк Ворган розповів, як знайшов на смітнику картину, яку через 13 років продав за 26 500 фунтів стерлінгів (близько 1,4 млн гривень). Виявлений витвір мистецтва виявився ціннішим, ніж він міг уявити.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує Україні відключенням електроенергії, якщо транзит російського газу через Україну припиниться.

Українська співачка Катя Чиллі засудила встановлення Ханукії на Майдані, назвавши її символом “інших народів”. Вона вважає, що в центрі Києва під час війни має бути символ українського Різдва.

Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.