Канада погодила Україні близько $3,7 млрд коштом заморожених активів РФ

Джерело: Денис Шмигаль/X

4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.

Шмигаль висловив подяку прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо та віцепрем’єр-міністерці Христі Фріланд за постійну і беззаперечну підтримку України. Зауважив, що Канада стала першою країною, котра підтримала використання заморожених активів на користь української економіки.

Разом ми багато зробили для того, щоб РФ заплатила, – наголосив Шмигаль.

Після узгодження деталей 25 жовтня у Вашингтоні всі країни визначили свої внески.

Країни G7 – Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США – нададуть Україні кредит на $50 млрд коштом прибутку від заморожених активів Росії. Гроші почнуть перераховувати у грудні 2024 року. Частка США становитиме $20 млрд. Раніше у Білому домі називали це рішення “історичним”.

Додамо, 23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила  виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.

G7 планує надати спільну позику в розмірі 50 мільярдів доларів для допомоги Україні, яку погашатимуть шляхом прибутків, отриманих від заморожених російських активів.

Понад дві третини активів, близько 210 мільярдів євро, заморожено в 27 країнах Європейського Союзу, в основному в бельгійській компанії зі зберігання та обслуговування активів Euroclear.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.