Канада погодила Україні близько $3,7 млрд коштом заморожених активів РФ
Джерело: Денис Шмигаль/X
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
Шмигаль висловив подяку прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо та віцепрем’єр-міністерці Христі Фріланд за постійну і беззаперечну підтримку України. Зауважив, що Канада стала першою країною, котра підтримала використання заморожених активів на користь української економіки.
🇨🇦🇺🇦 Canada will provide Ukraine with 5 billion Canadian dollars ($3.7 billion) from frozen russian assets as part of the G7 initiative. Canada was the first country to advocate the use of these funds to support Ukraine. Thank you, dear Chrystia Freeland, for your great…
— Denys Shmyhal (@Denys_Shmyhal) November 4, 2024
Разом ми багато зробили для того, щоб РФ заплатила, – наголосив Шмигаль.
Після узгодження деталей 25 жовтня у Вашингтоні всі країни визначили свої внески.
Країни G7 – Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США – нададуть Україні кредит на $50 млрд коштом прибутку від заморожених активів Росії. Гроші почнуть перераховувати у грудні 2024 року. Частка США становитиме $20 млрд. Раніше у Білому домі називали це рішення “історичним”.
Додамо, 23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.
G7 планує надати спільну позику в розмірі 50 мільярдів доларів для допомоги Україні, яку погашатимуть шляхом прибутків, отриманих від заморожених російських активів.
Понад дві третини активів, близько 210 мільярдів євро, заморожено в 27 країнах Європейського Союзу, в основному в бельгійській компанії зі зберігання та обслуговування активів Euroclear.
- Європейська комісія представила країнам-членам три варіанти виконання плану G7, згідно з яким західні союзники залучать для допомоги Україні 50 мільярдів доларів, отриманих з доходів від заморожених активів РФ.
- Велика Британія надасть Україні кредит на суму 2,26 млрд фунтів стерлінгів, який погашатимуть з доходів заморожених активів Росії.
- Японія у межах домовленостей з іншими країнами G7 погодила надання Україні кредит на 471,9 млрд ієн ($3 млрд), котрий погашатиметься користуючись з доходів від заморожених активів Росії.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.