Трамп розуміє, що не може змусити Україну просто так піти на поступки Росії – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

За даними ЗМІ, Дональд Трамп розуміє, що не зможе змусити Україну піти на поступки Росії, не давши Києву нічого натомість.

За даними джерел, після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США в Євросоюзі намагаються зрозуміти, чи зможуть вони допомагати Україні без підтримки Сполучених Штатів.

Це питання, зокрема, лідери європейських країн обговорювали на саміті у Будапешті 7 листопада. За даними одного джерела, у ЄС чи не найбільше остерігаються, що Трамп покладе весь фінансовий тягар війни в Україні на Європу.

За час передвиборчої кампанії Трамп обіцяв швидко завершити війну, однак його підтримка України не було завжди однозначною.

За оцінками Кільського інституту світової економіки, ЄС був потужним постачальником допомоги Україні, виділивши від початку повномасштабної війни 118 млрд євро. Натомість США надали 85 млрд євро, а з початку 2024 року допомога США пішла на спад і цьогоріч країна виділила 17 млрд євро – майже удвічі менше, аніж ЄС.

При цьому в Європі зазначають, що головна проблема – не гроші, а нестача озброєння. Саме США надавали Україні більше озброєння, зокрема винищувачі F-16, різні типи ракет тощо.

Дехто в Європі вважає, що потрібно дочекатись, коли Трамп офіційно очолить США, і тоді діяти, опираючись на його дії щодо України. Водночас інші лідери вважають, що чекати кілька місяців – занадто небезпечно, тож Єврокомісія повинна найближчим часом висунути пропозиції, як допомагати Україні, якщо США відмовляться від підтримки.

Трамп вже розпочав свої перші телефонні розмови з лідерами європейських країн і щонайменше в одній з них обговорював підхід до перемовин з Росією.

“Трамп дав зрозуміти, що він розуміє, що не може просто підштовхнути Україну до поступок Путіну, не отримавши нічого натомість”, – повідомило джерело, знайоме з деталями розмови.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який давно підтримує Трампа і має тісні зв’язки із Путіним, вважає, що США припинять підтримку України, а Європа самостійно не профінансує “програну” війну.

Однак Орбан давно виступає проти підтримки України, відтак не варто вважати його чесним посередником у перемовинах всередині ЄС.

Володимира Зеленського обрали президентом України у 2019 році з обіцянкою викорінювати корупцію. Втім, нині критики зазначають, що його уряд намагається підірвати деякі з найважливіших антикорупційних організацій країни, поки вони проводять розслідування щодо його адміністрації.

На Рівненщині чоловік знущався з собаки. Його затримали правоохоронці.

Народний депутат Ярослав Железняк, посилаючись на декілька власних джерел, повідомив, що президент Володимир Зеленський підписав резонансні правки до законопроєкту №12414.

Видання Finantial Times назвало “заходами проти незалежних антикорупційних органів” правки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.

12-й щорічний конкурс BigPicture Photography Competition, який організовує Каліфорнійська академія наук, назвав переможців 2025 року.