Путін хоче обʼєднати нафтових гігантів РФ для посилення впливу на світовий ринок – WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
У Росії хочуть об’єднання найбільших нафтових компаній у єдину національну корпорацію, що посилить вплив президента Володимира Путіна на світові енергетичні ринки та російську економіку, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.
Згідно з планом, державний гігант “Роснефть” поглине “Газпром нефть” (дочірню компанію державного “Газпрому”) та незалежного виробника “Лукойл”.
Хоча всі ці компанії перебувають під санкціями США, об’єднана структура може стати другим за величиною виробником нафти у світі після саудівської Aramco, видобуваючи майже втричі більше, ніж Exxon Mobil.
Переговори між керівництвом та урядовцями тривають протягом останніх кількох місяців. Основними перешкодами є опір деяких керівників “Роснефти” та “Лукойлу”, а також труднощі з накопиченням коштів для виплат акціонерам “Лукойлу”.
Однією з головних причин об’єднання, за даними джерел видання, є прагнення Путіна мобілізувати нафтовий сектор для підтримки військових дій.
Деякі джерела припускають, що президент РФ хоче створити корпорацію, яка зможе конкурувати з Саудівською Аравією. Таке злиття могло б стати інструментом для протидії західним санкціям, які обмежують експорт і ускладнюють запуск нових проєктів.
Переговори також можуть бути частиною стратегії підготовки до можливого економічного зближення з Заходом після закінчення війни в Україні.
Якщо “Лукойл” перейде під повний державний контроль, це стане значним кроком до згортання приватизації російських природних ресурсів, яка розпочалася після розпаду СРСР.
- Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
- Постачання сирої нафти з Росії зросло до найвищого рівня з кінця червня, за даними Bloomberg.
- Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.