Перші добровольці Українського легіону в Польщі підписали контракти зі ЗСУ

Джерело: Укрінформ

12 листопада перша група добровольців Українського легіону підписала контракти зі Збройними силами України в рекрутинговому центрі, розгорнутому в польському Любліні.

Добровольці ознайомилися з умовами контрактів заздалегідь, і процес підписання відбувався за чергою.

За словами представника центру Петра Горкуши, на сьогодні заявки на приєднання до легіону подали понад 600 осіб.

Тиждень тому повідомлялось, що протягом місяця роботи Центру надійшло понад 500 заявок від українців, які мешкають за кордоном.

Загалом за місяць до центру подали заявки громадяни України, котрі проживають у 30-ти країнах світу.

Найбільше заявок ми отримуємо від українців й українок, які проживають у Польщі та Чехії, але є й із віддалених географічно регіонів – Великої Британії, Ірландії і навіть Канади та США, – уточнив офіцер центру.

Подати заявку можна через офіційний сайт legion.army.gov.ua або в консульствах та посольствах України.

Додамо, нещодавно віцепрезидент Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що до Українського легіону у Польщі зголосилось “занадто мало” українців.

Ми не несемо відповідальності за вербування. Однак кількість людей, які повинні були зголоситися з української сторони, є занадто малою. Ці декларації на початку були дуже високими – що може бути сформована навіть бригада, тобто кілька тисяч осіб. Однак цього не сталося, – сказав він.

Косіняк-Камиш зазначив, що Польща вже підготувала приблизно 20 тисяч українських військових, яких згодом відправили на фронт. Він додав, що Польща й надалі готова навчати українських солдатів.

Ми до цього підготувалися. Це було в рамках угоди, підписаної між Польщею та Україною, – сказав віцепрезидент.

Камиш також додав, що у польському суспільстві “викликає певні емоції” той факт, що є значна потреба в українських військових, а багато молодих чоловіків в Польщі, які говорять українською, не зголошуються йти до війська.

Нагадаємо, ще в липні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що вже кілька тисяч людей виявили бажання приєднатися до Легіону.

Додамо, що угода між Україною і Польщею про гарантії безпеки передбачає створення в Польщі добровольчого легіону з можливістю участі громадян інших країн.

  • Депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України.
  • Варшава пропонує організувати військове навчання українців, котрі перебувають поза межами України, зокрема біженців, щоб вони могли посилити українське військо. Тоді як Прага нині ще оцінює цю ідею для Чехії, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
  • Прем’єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що Литва може відмовити в наданні посвідки на проживання чоловікам з України, якщо Київ доведе їх ухилення від військової служби.

Президент України Володимир Зеленський розповів про діалог з майбутнім президентом США Дональдом Трампом та зазначив, що української сторони була можливість аргументовано викласти свою позицію щодо бачення миру.

Оператори 73-го морського центру Сил спеціальних операцій України провели успішну евакуацію 16 військовослужбовців трьох різних підрозділів Сил оборони України, що потрапили в оточення в Курській області РФ.

Сьогодні, 15 листопада, у Києві попрощалися з медикинею добровольчого батальйону “Госпітальєри”  Марією-Христиною Двойнік “Альпакою”.

Командира військової частини на Дніпропетровщині підозрюють у тому, що він примушував підлеглих працювати на будівництві для його близьких родичів.

58-річного окупанта, який з 2014 воював у лавах бойовиків “Л/ДНР”, а з початком повномасштабного вторгнення катував жителів Харківської області, заочно судитимуть за обвинуваченням у жорстокому поводженні з цивільними.