Президент Південної Кореї знову почав грати у гольф, готуючись до повернення Трампа
Джерело: CNN
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, готуючись до президенства Дональда Трампа, вперше за вісім років вирішив знову грати у гольф.
Як повідомили в адміністрації південнокорейського лідера, у такий спосіб він готується до “гольф-дипломатії” з новообраним президентом США.
Зазначається, що Юн Сук Йоль зробив це за порадою свого оточення. При цьому в адміністрації не повідомили, коли раніше він займався гольфом.
Гра у гольф – це надійний шлях до Трампа. Зрештою, завдяки своїм полям для гольфу та клубам він отримує мільйонні прибутки. Під час свого першого року президентства, у 2017 році, Трамп відвідав більше полів для гольфу, ніж будь-хто з його попередників.
Вихідні дні він проводив на своїх полях у Флориді, Нью-Джерсі та Вірджинії, іноді беручи з собою законодавців чи керівників підприємств.
За час свого президентства у 2017-2021 роках Трамп кілька разів зустрічався з тодішнім президентом Південної Кореї Мін Чже Іном. Тоді гра у гольф теж фігурувала у зустрічах. Зокрема під час візиту до Південної Кореї у 2017 році Трамп назвав корейських гольфістів “одними з найкращих на Землі” та вихваляв любов Південної Кореї до гольфу.
Водночас у межах свого першого президентства Трамп також зустрічався з лідером КНДР Кім Чен Ином. Зараз у США росте тривога щодо північнокорейського лідера, насамперед після того, як перемовини Трампа з Кімом не досягли жодної згоди, що стало образою для лідера КНДР.
Натомість Південна Корея, де у 2022 році до влади прийшов Юн Сук Йоль, показало себе надійним партнером Сполучених Штатів щодо стримання КНДР. Відтак навряд чи Сеул заохочуватиме Трампа до нової зустрічі з Кім Чен Ином, якщо не буде чіткого плану щодо ядерного роззброєння КНДР.
Разом з тим, КНДР посилила зв’язки з Росією, надаючи РФ боєприпаси та військових для продовження війни проти України, що викликало тривогу у всього західного світу.
Ще одна проблема для Південної Кореї – майбутнє 28 500 американських військових на її території.
Прихильники розміщення військ у Південній Кореї стверджують, що завдяки цьому зв’язки Сеула та Вашингтона зміцнюються, і що військова присутність США стримує КНДР від нападу на сусіда.
Однак Трамп давно ставив під сумнів ці зобов’язання США, заявляючи, що Південна Корея платить недостатньо за американських солдатів.
У жовтні країни підписали новий 5-річний контракт про спільне фінансування американських військ у Південній Кореї.
- Попри те, що поразку демократів на президентських виборах в США багато хто сприймає як погану новину для України, звіт The Economist свідчить про те, що така зміна очільника Білого дому може бути й позитивною для України.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.