Путін не поїде на G20 до Бразилії, котра є членом МКС

Джерело: росЗМІ

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

Ймовірно, у Ріо-де-Жанейро глава РФ відправить міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Бразилія є членом Міжнародного кримінального суду, тож зобов’язана заарештувати російського главу у разі його візиту.

Додамо, ексгенпрокурор України Андрій Костін заявив, що отримав інформацію про те, що Путін може відвідати саміт G20 у Бразилії наступного місяця, і закликав владу країни виконати зобов’язання перед МКС та здійснити арешт глави РФ у разі його візиту.

Тоді Костін висловив сподівання, що арешт Путіна підтвердить статус Бразилії як демократичної держави, котра дотримується верховенства закону. Невиконання цього зобов’язання створить небезпечний прецедент, дозволяючи обвинуваченим у злочинах лідерам країн безперешкодно пересуватися світом, додав генпрокурор.

Влада Бразилії направила Путіну запрошення на саміт 18–19 листопада до Ріо-де-Жанейро. Прокуратура Міжнародного кримінального суду відмовилася коментувати ситуацію, тоді як представник МКС Фаді Ель Абдалла нагадав, що держави-учасниці зобов’язані виконувати рішення суду, включаючи ордери на арешт.

17 березня 2023 року досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України.

11 вересня сейм Польщі прийняв резолюцію із засудженням викрадення Росією українських дітей, наголосивши, що це є “ганебним замахом на українську ідентичність”.

Зауважимо, 27 листопада 2023 року Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи схвалило персональний склад Спеціального комітету зі становища дітей України,

У грудні Україна заявила, що понад 19 540 дітей були незаконно депортовані Росією. Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Окрім цього, з’явилася інформація, що у Поволжі в Росії розгорнулося масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом дитячих піонерських таборів. Росіяни зводять швидкомонтажні модульні будиночки, швидше бараки, які вміщатимуть сотні “відвідувачів”. Кремль вибудовує систему фільтраційних таборів від початку своєї окупації України. У таких зонах людей перевіряють на лояльність окупаційній владі. Також з її допомогою намагаються створити базу даних мешканців окупованих територій.

Регіональний центр прав людини продовжив минулорічне розслідування і з відкритих джерел встановив місцезнаходження так званих “таборів перевиховання” в РФ для українських дітей з ТОТ. На сьогодні виявили 13 установ на окупованій території України, ще 18 — у Білорусі та 67 — у Росії.

Також стало відомо, що влада РФ продовжує імплементацію стратегії етнічної чистки українців на тимчасово окупованих територіях України. Перший етап передбачає проведення системних фільтраційних заходів задля витіснення патріотично налаштованого населення.

У січні Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.

16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.

Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….

СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.

Російська армія вранці четверга, 14 листопада, атакувала Слов’янськ на Донеччині. Під обстріл потрапив екіпаж патрульних.

Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій, про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.