Джонсон: британські війська можуть направити в Україну, якщо вона втратить підтримку США

Джерело: GB News

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що британські війська можуть відправити в Україну, якщо Дональд Трамп скоротить підтримку Україні.

Він сказав, що поразка України призведе до “ще більшої загрози на наших кордонах, кордонах європейського континенту скрізь, де демократії стикаються з Росією”.

Джонсон наголосив, що рішення США, Великої Британії та інших союзників підтримати Україну було “розумною інвестицією” для “нашої колективної безпеки”.

Якщо Росія відновиться через те, що Україна втратить підтримку, ця безпека буде “погіршена”, попередив він, додавши, що Великій Британії тоді доведеться відправити британські війська для допомоги.

Під час інтерв’ю Джонсон також сказав, що у Трампа “багато різних голосів у його вухах” щодо України – включаючи деяких республіканців, які “зачаровані” Володимиром Путіним. Водночас він відзначив попередню підтримку України новообраним президентом.

“Це той самий Трамп, який зробив величезний внесок у долю України, коли він дозволив постачання протитанкової зброї javelin shoulder launched”, – зазначив він.

Джонсон додав, що без попередньої підтримки Трампа “битва за Київ могла б бути зовсім іншою”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.