Залужний взяв участь у випускній церемонії українських пілотів у Великій Британії

Джерело: Валерій Залужний/Телеграм
Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний повідомив, що українські пілоти завершили підготовку у Британії та готові вирушити на допомогу Силам оборони.
Залужний спільно з заступником державного секретаря парламенту Великої Британії з питань Збройних Сил Люком Поллардом взяли участь у випускній церемонії 3-ї когорти пілотів Повітряних Сил.
Я щиро вдячний усьому персоналу за підготовку наших пілотів. Сподіваюся, що вони добре готувалися, а інструктори не були розчаровані. У будь-якому випадку, зовсім скоро ці хлопці підуть у бій, і ми всі будемо молитися, щоб вони повернулися з бойових завдань, – наголосив посол.
Також Залужний акцентував важливість розуміння значення перемоги, пояснивши, що перемога на полі бою і як результат у війні добувається не лише щоденною працею наших солдатів, офіцерів і волонтерів, а й баченням наших майбутніх дій та підготовці до них вже сьогодні.
Власне зараз ми отримуємо необхідну перевагу над нашим ворогом. Ми знаходимося тут, на авіабазі Кранвелл, саме заради наших майбутніх перемог…Молитися будемо ми, а літати, битися і перемагати будете ви. Я сподіваюся, ви добре цього навчилися, – додав посол.
Зауважимо, після завершення поглибленого курсу у Великій Британії українські пілоти проходитимуть наступний етап підготовки у пілотуванні винищувачів F-16 у Франції.
У грудні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що Нідерланди вже ухвалили рішення стосовно підготовки перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні.
30 серпня 2023 року міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.
Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, – це всі літаки цього класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.
Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов’язалися відправити в Україну близько 45 винищувачів, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій.
- Юрій Ігнат заявив, що Україна вже працює над адаптацією інфраструктури для американських винищувачів F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Стало відомо, що для України планують підготувати ще шість додаткових винищувачів F-16. Нідерланди загалом передадуть 24 борти.
- Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Колишній Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом, Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.