У МЗС обурені заявою комісара ЕКОВАС про «геноцид на Донбасі»

Джерело: пресслужба МЗС

У МЗС України висловили глибоке обурення заявою комісара з політичних питань, миру та безпеки Економічного співтовариства країн Західної Африки Абдуль Фатау Мусаха на полях міністерської конференції Форуму партнерства Росія-Африка у Сочі, в якій Україну безпідставно звинуватили у “геноциді на Донбасі”, “державному тероризмі” та причетності до дестабілізації африканських країн регіону та бездумно тиражують російську пропаганду, яка не має нічого спільного з дійсністю.

Подібні зневажливі та брехливі заяви також дискредитують їхнього автора, адже суперечать фактам дійсності, зафіксованим у численних резолюціях Ради безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, рішеннях інших міжнародних організацій, – наголосили у відомстві.

Та додали, що Україна завжди прагнула розвивати взаємовигідні, партнерські відносини з усіма державами Африки, включно з членами ЕКОВАС, на засадах рівності, взаємної поваги та невтручання у внутрішні справи країн.

У МЗС нагадали, що у березні ЕКОВАС акредитувало посла України. З огляду на важливість розбудови системних відносин з країнами цього поважного регіонального об’єднання, Україна також започаткувала діяльність нових посольств у низці країн-членів ЕКОВАС. Крім того, Україна надала через структури ООН гуманітарну допомогу одній з країн ЕКОВАС, посиливши продовольчу безпеку та стійкість всередині обʼєднання.

Також відомство закликало не забувати й про багаторічний внесок України у збереження та підтримку миру в Західній Африці: активну участь українських контингентів в операціях з підтримання миру під егідою ООН у Кот-д’Івуарі,  Ліберії та Сьєрра-Леоне.

Заяви, в яких комісар намагався покласти на Україну відповідальність за деградацію безпекової ситуації в регіоні Сахелю, не лише підривають довірливі відносини, які склалися між Україною та учасниками Економічного співтовариства країн Західної Африки, але й завдають серйозної шкоди репутації ЕКОВАС. Адже це обʼєднання завжди виступало за повагу до суверенітету та територіальної цілісності держав, прагнуло забезпечити регіональну єдність країн Західної Африки та рішуче засуджувало антиконституційні заколоти проти законно обраних урядів держав регіону, – мовиться у повідомленні.

Відтак МЗС України вимагає від керівництва ЕКОВАС рішуче засудити ганебні висловлювання її представника та надалі уникати таких заяв, що суперечать духу дружби та взаємної поваги, якими характеризуються відносини України з державами усього Африканського континенту.

Новообраний президент Дональд Трамп оголосив, що виконувати обов’язки директора Національної розвідки в його команді буде Тулсі Ґаббард, яка конкурувала з Байденом на виборах 2020 року, а згодом поширювала російську дезінформацію.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у нещодавньому опитуванні обійшов за рівнем підтримки на посаду майбутнього канцлера не тільки чинного очільника уряду Олафа Шольца, а і лідера опозиції Фрідріха Мерца.

Після перемоги Дональда Трампа на виборах, Росія різко збільшила кількість своїх дальніх атак безпілотниками на Україну.

Французькі видавничі групи Le Figaro, Le Monde, та Les Echos-Le Parisien викликали до суду соціальну мережу Х Ілона Маска. Зокрема вони звинувачують Х у безоплатному використанні їхнього контенту, а, отже, у порушенні норм суміжних прав.

Футбольний клуб німецької Бундесліги “Санкт-Паулі” вирішив піти із соцмережі X Ілона Маска.