Після перемоги Трампа Сеул не поспішатиме схвалювати постачання озброєння Україні – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Після того, як КНДР відправила свої війська на допомогу РФ у війні проти України, у Південній Кореї задумались про пряме постачання озброєння українській армії. Та перемога Дональда Трампа у США змусила Сеул знову засумніватись у цьому рішенні.

За повідомленням джерел, тепер південнокорейська влада на чолі з президентом Юн Сук Йолем спершу хоче зрозуміти, якою буде позиція новообраного президента США щодо війни в Україні і як вона повпливає на інші держави.

Відтак тепер ймовірність того, що Південна Корея перегляне свою політику і дозволить постачати озброєння Україні напряму, зменшилась. Принаймні, поки не стане зрозуміло, як діятиме адміністрація Трампа, або поки співпраця КНДР і РФ не посилиться ще більше.

“Було б доволі незручно для Південної Кореї, яка навіть не є членом НАТО, втручатись у цей момент, якщо Трамп переїде у Білий дім і захоче завершення конфлікту”, – зауважив професор політології Кім Чжон.

Південна Корея, попри заклики своїх західних партнерів, довгий час відмовлялась постачати своє озброєння Україні, посилаючись на свою політику, яка забороняє надавати зброю державам, які перебувають у стані збройного конфлікту.

Однак після того, як Північна Корея почала відправляти своїх військових до Росії, аби вони воювали проти України, південнокорейська влада змінила позицію.

“Ми не виключаємо підтримки озброєнням. Якщо ми надамо підтримку зброєю, то оборонна зброя буде першим, що ми розглянемо”, – сказав Юн Сук Йоль.

Однак ця його заява була зроблена тиждень тому, незадовго після початку виборів у США, коли ще було невідомо, хто стане переможцем.

Експорт озброєння до України означатиме потужну підтримку Києва. Це може бути корисним і для південнокорейських бізнесменів, якщо після війни їхня країна погодиться відновлювати Україну.

Водночас цей же крок може розлютити Росію, загострити війну і спровокувати подальшу допомогу РФ з боку Північної Кореї.

Адміністрація Байдена, найімовірніше, привітала б рішення Сеула допомагати Україні озброєнням, однак як зреагує Трамп і його соратники – незрозуміло.

Серед інших чинників, які змушують Південну Корею утримуватись від летальної допомоги Україні, побоювання реакції Росії. Раніше в МЗС РФ вже пригрозили Сеулу “наслідками у безпеці”.

“Росія має чіткий спосіб помсти, потенційно поставляючи КНДР небезпечні військові технології, зокрема  балістичні ракети, розвідувальні супутники та, ймовірно, навіть технології ядерної зброї”, – зауважив професор Андрій Ланьков, який спеціалізується на вивченні КНДР в університеті Сеула.

Інша перешкода – реакція південнокорейського суспільства, яке не підтримує постачання зброї Україні. Відтак це рішення для Юн Сук Йоля буде ризикованим, насамперед на тлі його низького рейтингу у 17%.

Окрім цього, опозиційна партія Південної Кореї, яка має більшість у парламенті, закликала уряд припинити будь-які плани щодо постачання озброєння Україні.

“Після перемоги Трампа війна, найімовірніше, вступить у новий розділ”, – сказав очільник опозиції Пак Чен-де.

У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Попри поширений стереотип про “безневинність” пива порівняно з іншим алкоголем, вчені зі США виявили, що воно завдає організму більшого впливу, ніж вино, коктейлі чи лікер. Дослідження розкрило, що пивні споживачі мають нижчий рівень харчової якості і менш активний спосіб життя.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.