Ворог провів ротацію ракетоносіїв у Чорному морі – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 23 липня у Чорному морі відбулась ротація ракетоносіїв. Підводний човен, що випустив вночі всі “Калібри”, заведений в пункт базування.

Тоді як на бойове чергування вийшов малий ракетний корабель, спорядження якого становить до восьми “Калібрів”.

У пресслужбі попередили, що рівень ракетної небезпеки залишається надзвичайно високим. І нагадали, що ворог атакує не тільки вночі, зокрема нещодавно росіяни вдалися до потужної атаки інфраструктури регіону і серед дня.

В ОК “Південь” закликали бути пильними та свідомими, не нехтувати власною безпекою і переходити в укриття.

Під час тривоги не допомагайте ворогу і не женеться за хайпом, не поспішайте оприлюднювати результати влучань та не висвітлюйте бойову роботу Сил оборони, – наголосили у повідомленні.

Раніше у Генштабі повідомили, що вночі російські окупанти завдали чергового ракетного удару по території України.

Протягом минулої доби російські загарбники завдали авіаційного удару, застосувавши ударні дрони типу “Shahed”. В результаті успішної бойової роботи усі 5 ударних БпЛА було знищено нашими воїнами. Крім того, ворог завдав 4 ракетних, 58 авіаційних ударів та здійснив 81 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є постраждалі серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша інфраструктура.

Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.