Добровольці Українського легіону склали присягу у Польщі
Джерело: Міноборони
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Складання присяги — це одна з найважливіших та найурочистіших подій у житті військовослужбовця. Для добровольців легіону ця мить особлива, адже їхнє рішення стати на захист України є свідомим і рішучим. Підрозділ формується з високомотивованих воїнів, для яких захист Батьківщини від агресора є справою честі, — наголосив представник командування легіону Петро Горкуша.
Нині військовослужбовці розпочали інтенсивний курс підготовки, який включає вогневу підготовку (зокрема елементи CQB — Close-quarters battle), тактичну медицину, мінну безпеку, топографію та інші необхідні дисципліни.
У міноборони зауважили, що тренування проводять досвідчені польські інструктори.
Додамо, 12 листопада перша група добровольців Українського легіону підписала контракти зі Збройними силами України в рекрутинговому центрі, розгорнутому в польському Любліні.
Тиждень тому повідомлялось, що протягом місяця роботи Центру надійшло понад 500 заявок від українців, які мешкають за кордоном.
Загалом за місяць до центру подали заявки громадяни України, котрі проживають у 30-ти країнах світу.
Найбільше заявок ми отримуємо від українців й українок, які проживають у Польщі та Чехії, але є й із віддалених географічно регіонів – Великої Британії, Ірландії і навіть Канади та США, – уточнив офіцер центру.
Подати заявку можна через офіційний сайт legion.army.gov.ua або в консульствах та посольствах України.
Ще в липні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що вже кілька тисяч людей виявили бажання приєднатися до Легіону.
Варто зазначити, що угода між Україною і Польщею про гарантії безпеки передбачає створення в Польщі добровольчого легіону з можливістю участі громадян інших країн.
- Депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України.
- Варшава пропонує організувати військове навчання українців, котрі перебувають поза межами України, зокрема біженців, щоб вони могли посилити українське військо. Тоді як Прага нині ще оцінює цю ідею для Чехії, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
- Прем’єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що Литва може відмовити в наданні посвідки на проживання чоловікам з України, якщо Київ доведе їх ухилення від військової служби.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.