В ЄС мають вдвічі збільшити витрати на оборону після приходу Трампа — Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.
У звіті Bloomberg Intelligence аналітики на чолі з Джорджем Фергюсоном зазначають, що щорічні військові інвестиції європейських країн можуть зрости на 340 мільярдів доларів, досягнувши 720 мільярдів доларів. Такий крок може бути необхідним для підтримки України, протидії Росії та реагування на стратегічні виклики, пов’язані з Китаєм.
Під час своєї попередньої каденції Трамп погрожував скоротити участь США у НАТО, якщо союзники не збільшать оборонні витрати. На його думку, європейські країни мають взяти більшу частину фінансового навантаження у сфері безпеки.
Аналітики підкреслюють, що європейській обороні терміново потрібні танки, артилерійські установки, бойові машини піхоти, а також авіація підтримки, зокрема транспортні літаки та підводні апарати. Проте через десятиліття недостатнього фінансування після завершення холодної війни реорганізація оборонного сектору може тривати більше десяти років.
Фергюсон також зауважив, що нинішня оборонно-промислова база Європи має обмежені можливості для швидкого забезпечення зростаючих потреб. Ланцюги постачання аерокосмічної та оборонної галузей уже перевантажені, а затримки у виконанні замовлень збільшуються.
Збільшення витрат може створити можливості для провідних оборонних компаній, таких як Leonardo SpA, Airbus SE, BAE Systems Plc та Rolls Royce Holdings Plc. Однак експерти наголошують, що країнам доведеться переглянути свої бюджетні пріоритети для забезпечення необхідного рівня обороноздатності.
Звіт з’явився на тлі попередження колишнього президента Європейського центрального банку Маріо Драгі, який вважає, що недостатні інвестиції можуть призвести до “повільної агонії” ЄС. Він закликав країни регіону збільшити промисловий потенціал у сфері оборони для збереження основних цінностей Союзу.
- Європейські лідери закликають адміністрацію президента США Джо Байдена посилити підтримку України до завершення його терміну в січні. Вони спонукають зміцнити позиції Києва на тлі очікувань щодо потенційних змін у зовнішній політиці США після інавгурації Дональда Трампа 20 січня.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.