Конгресмен Мессі вимагає оголосити Байдену імпічмент за дозвіл далекобійних ударів по РФ
Джерело: Томас Мессі/X
У Конгресі США вимагають оголосити Байдену імпічмент за дозвіл завдавати ударів по території Росії далекобійними ракетами.
Дозволяючи завдавати ударів по території Росії далекобійними ракетами, Байден здійснює антиконституційний акт війни, який ставить під загрозу життя всіх громадян США. Це злочин, що заслуговує на імпічмент, але реальність така, що він — просто позбавлена волі маріонетка глибинної держави, — заявив конгресмен Томас Мессі.
By authorizing long range missiles to strike inside Russia, Biden is committing an unconstitutional Act of War that endangers the lives of all U.S. citizens. This is an impeachable offense, but the reality is he’s an emasculated puppet of a deep state.
https://t.co/5XDi0E16q1— Thomas Massie (@RepThomasMassie) November 18, 2024
Додамо, раніше РФ прокоментувала рішення США дозволити Україні використовувати ракети дальнього ураження для ударів по території Росії. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це “нагнітанням напруженості”.
Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ
Зауважимо, 17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.
У NYT з посиланням на офіційних осіб поінформували, що президент США Джо Байден вперше дозволив використовувати Україні надані США ракети великої дальності для ударів вглиб території Росії.
Згодом помічник державного секретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс підтвердив дозвіл президента Сполучених Штатів Джо Байдена на застосування ракет ATACMS по цілях на території РФ.
За кілька годин після появи новин про рішення адміністрації Байдена дозволити Україні використання наданих США ракет для ударів по Росії низка російських посадовців відповіли Заходу погрозами.
Також Володимир Путін підписав зміни до ядерної доктрини країни й невдовзі після цього Кремль зробив заяву, в якій натякає, що використання Україною поставлених із Заходу ракет проти Росії може спричинити ядерну відповідь відповідно до нової політики.
Однак аналітичний центр Інституту вивчення війни припустив, що погрози Москви були спрямовані лише на те, щоб відмовити від військової підтримки Києва.
Росія раніше не посилювала військову ескалацію проти будь-яких передбачуваних порушень Заходом російських “червоних ліній” — як це неодноразово зазначало ISW, — заявили аналітики з групи.
Вони додали, що ряд російських офіційних осіб і пропагандистів наголошували на тому, що офіційні особи Вашингтона ще не підтвердили дозвіл на використання ракет, поставлених США.
За їх словами, це, ймовірно, було зроблено в спробі переконати Сполучені Штати відмовитися від рішення та спростувати повідомлення ЗМІ про дозвіл.
ISW описав рішення США як “м’яку відповідь” на те, що Путін назвав Північну Корею новою воюючою стороною у війні.
- Росія почала масове виробництво мобільних бомбосховищ, які можуть захистити від різноманітних техногенних загроз і природних катаклізмів, включаючи радіацію та ударні хвилі, повідомив науково-дослідний інститут МНС.
- За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.
- Американська військово-промислова корпорація Northrop Grumman висловила намір щодо виробництва боєприпасів середнього калібру в Україні. Реалізувати цю ідею планують в межах угоди про спільне виробництво між Пентагоном та українським урядом.
- 9 червня український військовий літак вперше вразив ціль на території Росії.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.