Капітаном судна, підозрюваного у пошкодженні кабелів у Балтиці, виявився росіянин
Джерело: Bild
Капітаном китайського вантажного судна Yi Peng 3, котре підозрюють у пошкодженні підводних кабелів у Балтійському морі, виявився громадянин Росії.
Китайське судно привернуло увагу військових Данії через дивний маршрут. Про те, що капітаном Yi Peng 3 є росіянин, стало відомо лише після затримання вантажного корабля. Інші подробиці поки що не повідомляють.
До розслідування інцидентів приєдналися федеральна поліція Німеччини, котра співпрацює з Фінляндією та Швецією. Німецький корабель берегової охорони направили до місць інциденту для підтримки у вивченні обставин. Згідно з попередніми даними, пошкодження кабелів міг спричинити або спущений якір, або використання донного тралу.
Фінська газета Helsingin Sanomat раніше повідомляла, що Yi Peng 3 перебувало в данських водах у супроводі патрульного судна, а його маршрут проходив поблизу кабелю C-Lion1 саме у момент появи повідомлень про пошкодження.
Раніше повідомляли, що США зафіксували підвищену військову активність Росії навколо підводних кабелів ЄС, зауваживши, що тепер РФ зможе планувати диверсії, спрямовані на виведення з ладу критично важливої світової комунікаційної інфраструктури.
За словами одного з посадовців, Росія формує спеціальний військовий підрозділ під назвою “Головне управління глибоководних досліджень”, який розгортає флот підводних човнів і морських безпілотників.
Ми занепокоєні посиленням російської військово-морської активності і тим, що Росія може завдати шкоди підводній критично важливій інфраструктурі США і союзників. Росія продовжує розвивати свої військово-морські можливості для підводних диверсій, головним чином через Головне управління глибоководних досліджень, – заявив він.
Згідно з повідомленням, США регулярно відстежують російські кораблі, які патрулюють поблизу критично важливих об’єктів морської інфраструктури і підводних кабелів, часто далеко від російських берегів. Командири НАТО повідомили, що в квітні 2023 року стали свідками посилення російської активності над підводними кабелями у Балтійському морі.
Окрім того, минулого року спільне розслідування Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії виявило, що Росія має флот ймовірних шпигунських кораблів, які діють у північноєвропейських водах з метою потенційної диверсії проти підводних кабелів і вітрових електростанцій. Використовуючи аналіз даних, перехоплені радіопереговори і джерела розвідки, розвідувачі відстежували близько 50 кораблів, що діяли в цьому регіоні, використовуючи підводне спостереження для нанесення на карту місць потенційних атак.
Як наголосив американський посадовець, російське керівництво надає велике значення “Головному управлінню глибоководних досліджень”, продовжуючи фінансувати його навіть під час війни в Україні.
Він додав, що США розглядатимуть будь-який подібний саботаж підводної інфраструктури як значну ескалацію російської агресії за межами України.
- Фінляндія та Німеччина спільно розслідують обставини пошкодження підводного кабелю зв’язку, що з’єднує їхні території. Цей інцидент викликав занепокоєння через потенційну загрозу для критичної інфраструктури в Європі.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
21 листопада, окрім ударів по Дніпру, російські війська атакували Кривий Ріг. Внаслідок ракетного удару постраждало 15 людей, серед них двоє підлітків.
Твір мистецтва Мауріціо Каттелана із зображенням банана, який прикріплений скотчем до стіни, продали на аукціоні за 5,2 мільйона доларів США, перевищивши початкову оцінку від 1 до 1,5 мільйона доларів США.
Контррозвідка СБУ затримала двох агенток російської воєнної розвідки (ГРУ), які готували ракетно-дронові удари військ РФ по північних регіонах України.
Міністр оборони Китаю відмовився від зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном під час багатосторонньої зустрічі міністрів оборони країн Південно-Східної Азії (АСЕАН)-Плюс у Лаосі. Глава Пентагону назвав це рішення невдалим.
Угорщина оголосила, що встановить систему протиповітряної оборони біля кордону з Україною.