Дві партії у Росії відмовилися проголосувати за рекордний військовий бюджет Путіна

Джерело: The Moscow Times

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Дві парламентські фракції   — КПРФ та “Справедливая Россия — За правду” — практично у повному складі не голосували за бюджет, який включає скорочення витрат на соціальну підтримку росіян, натомість передбачає зростання військових витрат до нового рекорду з часів СРСР.

Як свідчать дані з сайту російського парламенту, 77 депутатів “утрималися” під час голосування за бюджет у третьому, остаточному читанні. Ще один депутатка, – Оксана Дмитрієва, – проголосувала проти. Під час обговорення бюджету 18 листопада вона заявляла, що ні прогноз, ні параметри проекту “не обговорювалися належно”, а також звинувачувала Мінфін РФ у заниженні розміру російської економіки та плану податкових зборів. Дмитрієва також розкритикувала ЦБ РФ за підвищення ключової ставки, стверджуючи, що це лише розганяє інфляцію, а не уповільнює її.

Закон про бюджет на 2025-27 рр. прийняли голосами “Единой России”, яка контролює більш ніж половину депутатських мандатів, а також партій ЛДПР та “Новые люди”. Загалом за бюджет РФ проголосували 377 депутати РФ.

Відповідно до закону про бюджет РФ, 2025 року російський уряд на 25% збільшить витрати за статтею “національна оборона”, до 13,5 трлн рублів (0,13 трлн доларів). На армію та виробництво зброї витратять 32,5% бюджету, загальний розмір якого становитиме 41,69 трлн рублів (0,41 трлн доларів).

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.