Глава МЗС Литви закликав НАТО «подвоїти» зусилля з підтримки України

Джерело: Габріелюс Ландсбергіс/Twitter

24 липня міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав НАТО “подвоїти” зусилля з підтримки України після саміту Альянсу у Вільнюсі. Він пояснив, що російський президент “відчуває сміливість посилити” напади на країну.

Ландсбергіс зауважив, що після Вільнюського саміту НАТО Путін відчуває сміливість піти на ескалацію, вийти із зернової угоди, атакувати Одесу, а тепер і порт на Дунаї.

Ми повинні переконатися, що нашу рішучість допомогти Україні досягти перемоги та членства в НАТО краще розуміють. Час подвоїти наші зусилля,  наголосив міністр.

Зауважимо, раніше президент Гітанас Науседа заявив, що Литва дотримується чіткої позиції, що послаблення санкцій проти диктаторів є неправильним.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.