Глава Румунії рішуче засудив атаку РФ на порт неподалік кордону
Джерело: Клаус Йоганніс/Twitter
24 липня президент Румунії Клаус Йоганніс засудив удари Росії по інфраструктурі річкових портів України, назвавши напади “ескалацією” війни.
Я рішуче засуджую нещодавні російські атаки на українську цивільну інфраструктуру на Дунаї, дуже близько до Румунії. Ця нещодавня ескалація створює серйозні ризики для безпеки в Чорному морі, – зазначив Йоганніс.
Окрім цього, він зауважив, що це також впливає на подальший український транзит зерна, а отже, і на глобальну продовольчу безпеку.
Румунія, країна НАТО, має спільний кордон з Україною по ріці Дунай. Ріка Дунай, поблизу району, ураженого вночі, має ширину менше одного кілометра.
Раніше українська армія повідомила, що Росія націлилася на запаси зерна після того, як Москва вийшла з важливої зернової угоди, що дозволила безпечно експортувати українську пшеницю на міжнародні ринки, погіршивши глобальну продовольчу кризу.
Зауважимо, 24 липня російські окупаційні війська вкотре атакували Одещину дронами-“камікадзе”. Силами та засобами ППО збито частину безпілотників, проте є і влучання.
- Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бомбардуваннями Одеси Росія намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Росіяни прагнуть через акт залякування нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування “зернового коридору”.
- Росіяни провели модернізацію ракет Х-22 у Х-32. Ворог додав їм точності та збільшив дальність.
- У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому українській ППО важко виявити та збити російські ракети “Онікс”, якими РФ атакувала південь України.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.