Конвої НАТО можуть захистити врожай зерна в Україні від Путіна – Bloomberg
Джерело: Bloomberg News
Росія припинила участь в зерновій угоді і Путін сказав, що він може почати атакувати зернові судна, які все ще курсують міжнародними водами Чорного моря. Це дуже ускладнює, а то й унеможливлює отримання безпечного експорту зерна та іншої сільськогосподарської продукції, фактично створюючи блокаду. Відповідно до міжнародного права такі блокування є незаконними.
ООН не зможе взяти на себе провідну роль у захисті безпечного експорту через можливість Росії накласти вето на будь-які рішення Ради Безпеки. Тож таку місію, ймовірно, може очолити або НАТО, або “коаліція охочих” на чолі зі США.
Ймовірно, об’єднається торгове судно в конвої по три-п’ять кораблів, кожен з яких супроводжувався двома військовими кораблями з керованими ракетами. Буде значний повітряний компонент для здійснення патрулювання з відстеженням розташування російського Чорноморського флоту, який працює в основному з портів окупованого Криму, і для реагування на можливі російські повітряні атаки на кораблі. Винищувачі можуть бути направлені на бази НАТО на півночі Туреччини або, ймовірніше, в Румунії та Болгарії. Супутникове командування та управління буде необхідним, повітряні та морські безпілотники можуть бути інтегровані.
“Очевидно, що все це було б страшенно складним і ризикованим. З точки зору складності, я впевнений, що НАТО (або коаліція, сформована США, Великобританією та їхніми чорноморськими партнерами) могла б впоратися з такою оборонною військовою операцією. Ризик очевидний: це приведе Росію та західних прихильників України до прямої конфронтації, якщо не обов’язково до бойових дій. Було б надзвичайно важливо перед початком місії публічно пояснити її наміри та масштаби, даючи зрозуміти Росії, що ми не хочемо бою, а зробимо все, що від нас залежить, щоб захистити конвої”, – зазначив Джеймс Ставрідіс, автор статті.
За його прогнозами Путін буде погрожувати, але навряд чи вступить у прямий бій з НАТО чи з коаліцією чорноморських військових кораблів на чолі з США.
- США сподіваються за допомогою Туреччини повернути РФ до «Чорноморської зернової ініціативи».
- Ердоган і Зеленський обговорили продовження Чорноморської зернової угоди.
- Під час нічної атаки на Одещину росіяни поцілили у термінали з зерном: знищено понад 100 тонн продукції.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.