Зеленський: Путін «розмахує своїм орєшніком», щоб зірвати зусилля Трампа
Джерело: Володимир Зеленський/Фейсбук
28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.
Зеленський припустив, що до тисяч ракет, котрі вже били по Україні, Путін, очевидно, хоче додати ще тисячі. Він додав, що російському президенту не потрібне закінчення цієї війни, щобільше, він хоче “не дати ще й іншим закінчити цю війну”.
Розмахувати своїм “орєшніком” зараз він може тільки для того, щоб зірвати зусилля Президента Трампа, які точно будуть після інавгурації. Путін хоче загострити ситуацію зараз так, щоб у Президента Трампа нічого не вийшло – щоб він не зміг закінчити війну, — наголосив глава Української держави.
Також Зеленський акцентував, що Путін – єдиний винуватець цієї війни та єдиний, хто у війну вірить. І саме тому, переконаний президент, путінська ескалація зараз – це тиск, щоб згодом “змушувати Президента Америки йти на умови Росії”.
Путін 28 листопада пригрозив новими ударами ракетою “Орєшнік” по Україні, зокрема й про можливість атаки на “центри ухвалення рішень у Києві”. З такою заявою він виступив на саміті ОДКБ.
За його словами, зараз російські Міноборони та генштаб обирають цілі на території України для нових ударів “Орєшніком”. Не виключено, що це будуть урядові будівлі у Києві.
Також на саміті очільник Кремля продовжив розхвалювати можливості ракети. До прикладу, він повідомив, що все, що опиниться в епіцентрі вибуху ракети, “розділиться на елементарні частинки, фактично, перетворюється на пил”.
Він додав, що ракета може вразити навіть найзахищеніші об’єкти, і ті, що розташовані на глибині.
Путін наголосив, що Росія почала серійне виготовлення “Орєшніка”, а аналоги цієї ракети за кордоном “з’являться нешвидко”.
За його словами, РФ завдаватиме ударів у відповідь на атаку західними ракетами по її території, зокрема й “Орєшніком”.
Вперше про атаку новою балістичною ракетою “Орєшнік” Путін повідомив 21 листопада, після того, як нею поцілили по Дніпру.
Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
- Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, у Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.
- Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
- 26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
- США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.
Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.
Українська влада не шукає простих шляхів… Як і зручних для громадян, економічно доцільних та ефективних для держави. Тому законопроєкт про збільшення податків № 11416-д став втіленням улюбленого податкового принципу голови профільного комітету Верховної Ради, “слуги” Данила Гетманцева – “Оподаткування – це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав”. Щоправда, останнє виявилось зовсім не обов’язковим, адже “общипують” навіть попри крики.