ЄС щомісяця забезпечуватиме Україні по €1,5 млрд коштом заморожених активів РФ

Джерело: пресконференція Антоніу Кошта у Києві

Президент Євроради Антоніу Кошта під час візиту до Києва повідомив, що у грудні Україна отримає 4,2 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС.

Разом з тим, з 2025 року Україна отримуватиме щомісяця 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ. Кошта запевнив, що виплати таких траншів розпочнуться з січня.

Тоді як у грудні Євросоюз виділить Україні додаткові 4,2 млрд євро, щоб “підтримати український бюджет”.

Додатково, починаючи з наступного місяця ми надаватимемо ще цілий рік щомісяця по 1,5 млрд євро допомоги, — заявив президент Євроради.

Важливо те, що кошти ЄС, отримані від використання заморожених російських активів, можна буде “використати для військових цілей”.

Блок продовжить надавати Україні фінансову, військову, економічну, енергетичну та гуманітарну допомогу на тлі триваючої російської агресії та постійних обстрілів цивільної інфраструктури, додав Кошта.

Зауважимо, Україна отримала від Європейського Союзу новий транш у розмірі 4,2 ​​млрд євро в межах програми Ukraine Facility. Про це у вівторок, 13 серпня, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Раніше міністерка економіки Юлія Свириденко підписала фінансову угоду між Україною та Європейським Союзом, яка регулює отримання грантової допомоги в межах програми Ukraine Facility у розмірі 5,27 млрд євро протягом наступних чотирьох років.

Свириденко зазначила, що підписання угоди сприятиме стабілізації макроекономічної та фінансової ситуації в країні та забезпечить необхідні ресурси для підтримки ключових секторів економіки. Повідомляється, що це остання угода, необхідна для того, щоб повністю запустилася програма Ukraine Facility.

Загалом бюджетна підтримка в межах першої складової програми, включно з кредитними та грантовими коштами, становить 38,27 млрд євро. Зокрема у 2024 році Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро буде грантовою допомогою.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.