У Тбілісі силовики відтіснили протестувальників з-під стін парламенту: відбулися затримання

Джерело: ЕхоКавказу

У Тбілісі шостий день поспіль триває акція протесту проти рішення прем’єра країни Іраклія Кобахідзе заморозити початок переговорів щодо вступу Грузії до Євросоюзу.

Протестувальники зібралися ввечері 3 грудня перед будівлею парламенту на проспекті Руставелі, там на них вже очікували посилені загони поліції та спецтехніка, зокрема водомети.

Протягом кількох годин акція проходила спокійно — поліція почала витісняти протестувальників незадовго до опівночі.

Згодом правоохоронці почали затримувати учасників акції.

У МВС Грузії знову заявили, що акція вийшла за межі закону.

Масштабні протести спалахнули в Грузії після заяви прем’єра Іраклія Кобахідзе. Він оголосив про зняття з порядку денного питання відкриття переговорів про вступ країни до ЄС та відмову від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Своєю чергою, президентка країни Саломе Зурабішвілі розцінила це рішення як “конституційний переворот”. Вона назвала себе єдиним законним представником влади у Грузії та закликала громадян протистояти рішенню “Грузинської мрії”.

Згодом, 30 листопада ситуація біля будівлі парламенту Грузії загострилася. Поліція використовувала проти демонстрантів спецзасоби, зокрема водометні автомобілі.

Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

Зауважимо, 2 грудня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що нинішні події у Грузії нагадують те, що відбувалося на Майдані Незалежності у Києві в 2013 році. Він додав, що Москва, мовляв, у ці процеси “жодним чином не втручається”.

Та вже згодом депутат держдуми РФ, голова Комітету у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков прокоментував події в Грузії, повідомивши, що Росія готова силою “допомогти” грузинському уряду.

4 грудня Папа Римський Франциск зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Ватикані, де обговорив повномасштабну війну РФ проти України, зосередившись на гуманітарній ситуації та зусиллях на “сприянні миру в регіоні”.

Голлівудського продюсера, колишнього голову Miramax Гарві Вайнштейна після отримання результатів аналізу крові повернули до лікарні Белв’ю.

4 грудня депутати Національних зборів Франції більшістю голосів підтримали вотум недовіри уряду прем’єр-міністра Мішеля Барньє. Вперше за 62 роки уряд Франції відправили у відставку після трьох місяців роботи.

4 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що незабаром Україні переведуть 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів у Євросоюзі та Сполучених Штатах.

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко звернувся до Міністерства оборони, закликавши спільно боротися за повернення військового податку на доходи бригадам ЗСУ.