Сайти українських держорганів стануть доступними для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.
Уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує державні органи зробити усі сайти доступними відповідно до міжнародних стандартів. Завдяки цьому контент на інформаційних ресурсах стане більш доступним для людей із порушеннями зору, слуху чи моторики.
Нова постанова зобов’язує всі державні установи привести свої сайти, онлайн-портали та застосунки у відповідність до нового держстандарту з вебдоступності. Він розроблений на основі міжнародних рекомендацій WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines). Це настанови, які визначають, як зробити онлайн-контент доступним для широкого кола користувачів.
Зокрема, для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики. Наприклад, WCAG 2.1 містить правила перекладу жестовою мовою, особливості читабельності тексту, розміщення картинок тощо. Їх мають використовувати веброзробники при створенні онлайн-ресурсів.
За даними постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє, в Україні налічується 2,7 млн осіб з інвалідністю. Це число враховує лише офіційно зареєстрованих осіб, і, за його словами, це число, на жаль, лише зростатиме через повномасштабну війни РФ.
“Онлайн-сервіси мають бути доступними для кожного українця. Ухвалена постанова – важливий крок у розбудові безбар’єрної країни. Відтепер всі органи виконавчої влади отримають новий держстандарт, за яким створюватимуть контент, доступний для всіх людей”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Довідково. Постанову розробили в межах Національної стратегії з безбарʼєрності, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська. Її ухвалення допоможе узгодити українське законодавство з міжнародними стандартами з вебдоступності.
- Мінцифри за підтримки швейцарсько-української програми EGAP вперше визначатиме рівень цифрових послуг і розвитку діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України.
- Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та ІТ-компанія Genesis запускають безоплатні курси у сфері продуктового ІТ для викладачів вищих навчальних закладів.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
У четвер, 6 лютого, більша частина Європи перебуватиме під впливом антициклону Elvira, центр якого розташований над Північним морем. В Україні очікується переважно суха погода без істотних опадів.
Джессі Айзенберг не хоче, щоб його асоціювали з генеральним директором Meta Марком Цукербергом.
Відносини між президентами Дональдом Трампом і Владіміром Путіним помітно погіршилися за нового президентського терміна Трампа.
5 лютого біля будівлі ТЦК на СП у Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині, пролунав вибух. Попередньо є загиблий та четверо поранених.
Європейський Союз посилить перевірку товарів з азійських маркетплейсів, таких як Shein і Temu, під час митного контролю.