53 солдати за квадратний кілометр території України: ISW підрахував осінні втрати росіян

Джерело: Інститут вивчення війни

За підрахунками аналітиків ISW, під час осіннього наступу російська армія, аби завоювати один квадратний кілометр території України, втрачала 53 своїх військових.

Аналітики взяли до уваги повідомлення розвідки Великої Британії, яка оцінила, що у листопаді втрати російської армії на полі бою знову сягли рекордного значення – близько 45 690 (вбитими та пораненими). Відтак листопад став п’ятим місяцем поспіль, коли втрати окупантів лише зростають.

За повідомленням фахівців, геолокаційні дані свідчать, що протягом листопада армія РФ просувалась зі швидкістю близько 27,69 квадратних кілометрів за добу. Загалом минулого місяця армія РФ взяла під контроль 839 квадратних кілометрів в Україні та у Курській області.

Фахівці нагадали, що у вересні та жовтні ворог взяв під контроль 1 517 квадратних кілометрів, втративши за ці два місяці близько 80 110 осіб.

“Таким чином, російські війська зазнали втрат приблизно 125 800 осіб протягом періоду інтенсивних наступальних операцій у вересні, жовтні та листопаді 2024 року в обмін на 2356 квадратних кілометрів здобутків. (Або приблизно 53 російські втрати на квадратний кілометр захопленої території України)”, – мовиться у повідомленні.

За оцінками ISW, зважаючи на обмежений резерв робочої сили РФ, Кремль, ймовірно, не зможе компенсувати підвищений рівень втрат на полі бою.

Фахівці зауважили, що Росія не може активно продовжувати шукати добровольців для війни, оскільки це може ще більше дестабілізувати російську економіку, яка бореться з нестачею робочої сили і зростанням інфляції.

“Росіяни можуть або воювати в Україні, або працювати в Росії, але не можуть робити і те, і інше одночасно. Навряд чи Кремль найближчим часом достатньо задовольнить свої потреби в робочій силі як у військовій сфері, так і у внутрішній економіці Росії, а додаткові місяці посилених наступальних операцій в Україні у 2025 році та надалі лише ускладнять дилему Росії щодо ресурсів”, – вважають в ISW.

Відтак Захід повинен продовжувати надавати допомогу Україні, аби українські воїни завдавали ворогу втрат у такому ж темпі.

“Зобов’язання президента США Джо Байдена надати решту доступної допомоги США Україні та постійне регулярне надання західної військової допомоги Україні залишаються вирішальними для здатності України продовжувати захист від наступальних операцій Росії та завдання невиправданих втрат російським військовим у 2025 році”, – резюмували аналітики.

Цієї зими в Китаї зафіксовано зростання захворюваності на респіраторні інфекції, серед яких збільшилася кількість випадків метапневмовірусу людини (HMPV). Цей вірус, відомий з 2001 року, викликає хвороби верхніх і нижніх дихальних шляхів, але не вважається новим або надзвичайно небезпечним, зазначили у ВООЗ. 

Нацбанк спростував повідомлення деяких ЗМІ та телеграм-каналів про те, що українцям блокуватимуть банківські картки, якщо вони часто зніматимуть готівку.

Міністерство оборони України затвердило оновлені стандарти з домедичної допомоги, спрямовані на покращення рівня підготовки військових.

Європейський союз розглядає можливість покарати Ілона Маска за його ймовірне втручання у вибори у Німеччині.

У Хмельницькій області співробітники СБУ спільно з правоохоронцями викрили двох чоловіків, які намагалися вчинити диверсію на залізничній інфраструктурі. Їх затримали протягом доби після спроби підриву.