Україна у війні з РФ втратила 400 тисяч солдатів, – Трамп

Джерело: Дональд Трамп в Truth Social

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що загальні втрати України з початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією, складають 400 тисяч солдатів.

“Вони (Україна – ред.) вже втратили 400 000 солдатів, а також багатьох мирних жителів”, — зазначив він.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що з початку Курської операції втрати України у порівнянні з Росією становлять 1 до 8.

Водночас президент України Володимир Зеленський зреагував на повідомлення ЗМІ про те, що від початку повномасштабної російсько-української війни загинуло 80 000 захисників.

Видання The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела, повідомило, що з 24 лютого 2022 року Україна втратила близько 500 000 захисників, з яких близько 80 000 вбитими та понад 400 000 пораненими.

Зеленський, під час зустрічі з журналістами 20 вересня, цю інформацію заперечив.

“80 тисяч? Це брехня. Реальна цифра набагато менша ніж та, що була опублікована. Суттєво”, – сказав президент.

Додамо, що Україна офіційно не повідомляє про свої втрати у протистоянні з російським агресором. Однак у лютому 2024 року Зеленський озвучив цифру у 31 000 загиблих військових.

Зауважимо, що у тій же статті WSJ опублікувало і російські втрати – близько 600 000 (дані схожі з офіційними підрахунками Генштабу ЗСУ) – з яких близько 200 000 вбитими та 400 000 пораненими.

  • Автори “Книги пам’яті полеглих за Україну” проаналізували втрати України у повномасштабній війні з РФ, яка триває вже більш як 600 днів. За словами фахівців, дані про українські втрати, які описують у західних ЗМІ – маніпулятивні. За даними, які достеменно відомі на цей час, у війні з окупантами загинули щонайменше 30 000 захисників України.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.