Президента Південної Кореї підозрюють у державній зраді
Джерело: Yonhap News та Reuters
Прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою. Підозри виникли після його спроби оголосити воєнний стан минулого тижня, що спричинило політичну кризу в країні.
Юн оголосив надзвичайні заходи у вівторок, 3 грудня, заявивши про необхідність “викорінення антидержавних сил”. Через шість годин указ було скасовано після протестів парламенту, який одноголосно проголосував проти рішення. Однак цей крок вже спровокував масові демонстрації, а опозиційні партії назвали його спробою неконституційного захоплення влади.
Прокуратура підтвердила, що Юн став офіційним суб’єктом розслідування, яке охоплює також колишнього міністра оборони Кім Йон Хюна та інших високопосадовців, причетних до фіаско з воєнним станом. Прокуратура заарештувала Кіма та вилучила його мобільний телефон. Його підозрюють у підбурюванні до дій, які могли порушити конституційний лад країни.
Політична криза досягла піка, коли парламент, контрольований опозицією, розпочав процес імпічменту президента. Хоча Юна не відсторонили від посади — його власна партія заявила, що він буде усунений від виконання обов’язків і зрештою піде у відставку. Опозиційні партії закликали до негайного позбавлення його президентських повноважень, арешту та розпуску керівної партії.
Мітинги проти президента тривають у Сеулі, де тисячі людей вимагають відставки Юна. Тим часом Національна асамблея та інші політичні сили ведуть переговори про те, як забезпечити плавний перехід влади, зберігаючи стабільність у країні.
- Міністр оборони США Ллойд Остін скасував поїздку до Південної Кореї після невдалої спроби президента Південної Кореї Юн Сок Йола оголосити воєнний стан.
- Американський підприємець і мільярдер Ілон Маск у соціальній мережі X назвав “шокуючою” ситуацію в Південній Кореї.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своїми різкими висловлюваннями, вкотре жорстко розкритикував президента Росії Володимира Путіна.
Сполучені Штати оголосили про винагороду у 25 мільйонів доларів за інформацію, котра допоможе затримати президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Раніше американська влада пропонувала 15 мільйонів доларів.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.