Падіння режиму Асада в Сирії є поразкою Москви – ISW

Джерело: ISW

За словами аналітиків, швидке повалення режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це обернулося для Кремля кризою, оскільки він хоче зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії.

Зазначається, що Росія втрутилася до Сирії від імені колишнього президента Сирії Башара Асада в 2015 році, щоб забезпечити режим Асада після того, як у 2011 році почалися масові протести в межах більшого руху “Арабська весна”, який спровокував громадянську війну в Сирії та загрожував усуненням Асада.

“Путін тривалий час розглядав “кольорові революції”, які привели до появи нових демократичних урядів у колишніх радянських державах, як загрозу стабільності та безпеці його власного режиму. Путін також ширше виступає проти демократичних рухів, спрямованих на вигнання союзників Кремля авторитарних правителів у всьому світі, оскільки він розглядає ці рухи як перешкоду його зусиллям створити його багатополярний світ, де Росія та ключові авторитарні союзники та партнери Росії відіграють головну роль”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, нездатність Росії зміцнювати режим Асада в умовах швидкого наступу сирійської опозиції по всій країні також підірве авторитет Росії як надійного та ефективного безпекового партнера у всьому світі. Зрештою це негативно позначиться на здатності Путіна заручитися підтримкою в усьому світі для багатополярного світу, який він бажає створити.

“Швидке падіння режиму Асада в Сирії – режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року – є стратегічною політичною поразкою Москви”, – зазначили аналітики.

Президент США Дональд Трамп на 90 днів зупинив надання зовнішньої допомоги від Сполучених Штатів для перевірки, чи буде така допомога відповідати політиці нової адміністрації.

Ворог завдав удару по залізничній інфраструктурі Дніпропетровщини. Також пошкоджено будівлі та рухомий склад.

Президент США Дональд Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ.

У ніч на 21 січня російський Смоленськ атакували безпілотники. Ціллю став місцевий авіаційний завод.

Президент США Дональд Трамп після інавгурації прибув до Білого дому, де поспілкувався з журналістами, зокрема відповівши на питання щодо російсько-української війни.