Президенту Південної Кореї заборонили залишати країну через розслідування
Джерело: The Korea Times
Президенту Південної Кореї Юн Сук Йолю заборонили виїжджати за межі країни. Це рішення ухвалили на вимогу слідчих органів, які розслідують його можливу причетність до неконституційного введення короткочасного воєнного стану.
Заборона на виїзд пов’язана із підозрами у державній зраді та зловживанні владою. Головний прокурор Управління з розслідування корупції для високопосадовців доручив звернутися до Міністерства юстиції із запитом на обмеження пересування президента, яке вже набрало чинності. Слідчі органи заявляють, що такі заходи вживаються, щоб уникнути ризику втечі або перешкоджання розслідуванню.
Національне управління розслідувань також розглядає можливість екстреного затримання Юна, якщо вважатиме це необхідним. У разі підтвердження підозр затримання може бути здійснене без ордера, але протягом 48 годин слідчі повинні отримати дозвіл суду.
Паралельно із цим заборону на виїзд вже накладено на чотирьох високопосадовців, які брали участь у підготовці введення воєнного стану. Серед них — колишній міністр оборони, міністр внутрішніх справ та двоє генералів.
Головна опозиційна партія Демократична партія Кореї ініціювала створення спеціального прокурора для розслідування звинувачень проти президента. Водночас деякі експерти закликають виключити прокуратуру із процесу через її можливу упередженість, адже Юн раніше обіймав посаду прокурора.
Опозиція також закликала позбавити президента права командувати збройними силами через побоювання щодо можливого повторного оголошення воєнного стану. Міністерство оборони підтвердило, що Юн продовжує виконувати свої функції головнокомандувача.
- Прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою. Підозри виникли після його спроби оголосити воєнний стан минулого тижня, що спричинило політичну кризу в країні.
- Юн оголосив надзвичайні заходи у вівторок, 3 грудня, заявивши про необхідність “викорінення антидержавних сил”. Через шість годин указ було скасовано після протестів парламенту. Хоча Юна не відсторонили від посади — його власна партія заявила, що він буде усунений від виконання обов’язків і зрештою піде у відставку.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону.
У 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.