Восени Росія випустила по Україні вчетверо більше дронів та ракет проти минулого року
Джерело: The Wall Street Journal
Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.
Як зауважується, ворог залучив безпрецедентну кількість іранських безпілотників Shahed, а також дронів, побудованих на їх основі на заводі в ОЕЗ “Алабуга”, збільшилася і кількість балістичних ракет. Одна з нових тактик — флотилії дешевих безпілотників-приманок, які покликані викликати на себе вогонь ППО та виснажити українські сили.
За словами українського посадовця, в “Алабузі” може вироблятися 1200 дронів на місяць. У російській версії, за його словами, використовуються інші електронні компоненти, ніж в іранських.
Зокрема за минулі три місяці 92% усіх випущених боєприпасів далекого радіусу дії були безпілотниками та приманками. Іноді до половини усіх запущених дронів можуть бути хибними цілями. У листопаді, рекордному за кількістю прильотів, Сили оборони збили 1338 ударних далекобійних дронів, ще 944 були “втрачені” (так говорять про приманки та апарати, нейтралізовані засобами радіоелектронної боротьби), і 88 збити не вдалося.
Водночас допомагає те, що якість частини російських дронів впала через заміну компонентів на тлі нестачі західних деталей.
Нині відсоток нейтралізації дронів у ЗСУ високий: 93% у жовтні та 96,3% у листопаді. Тоді як гірші справи з ракетами. Особливо складним виявився жовтень, коли було збито лише 8,3% балістичних та гіперзвукових ракет та 16,1% — крилатих; ситуацію вдалося покращити у листопаді — до 48% та 86,2% відповідно.
- З початку повномасштабного вторгнення російська армія випустила по території України понад 10 тисяч ракет різних типів та понад 13 тисяч безпілотників. Загальна вартість боєприпасів, витрачених на руйнування, перевищила 18 мільярдів доларів.
- Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
- Британська розвідка проаналізувала, який вплив на російську економіку матиме збільшення військових витрат в РФ.
- Попри усі заходи російської влади, зростання цін в РФ не бажає сповільнюватись, свідчать дані росстату. Зокрема у вересні інфляція становила 0,87%, або рівно 6% у річному вираженні — це помітно більше, ніж очікували аналітики.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.