Google досягла прориву у квантових обчисленнях завдяки новому поколінню чипів
Джерело: CNN
Компанія Google оголосила про розв’язання ключової проблеми квантових обчислень завдяки новому поколінню чипів. Задача, виконана за допомогою чипа Willow за п’ять хвилин, потребувала б від класичного комп’ютера більше часу, ніж існує Всесвіт.
Чіп Willow, який має 105 кубітів (одиниць квантової інформації), дозволив зменшити рівень помилок під час обчислень. Кубіти є основою квантових комп’ютерів, але вони чутливі до зовнішніх впливів, таких як субатомні частинки.
Google заявила, що вдалося об’єднати кубіти у такий спосіб, щоб кількість помилок зменшувалася зі збільшенням їхньої кількості. А також виправляти ці помилки в реальному часі. Це значний крок до практичного використання квантових комп’ютерів.
У компанії вважають, що квантові обчислення можуть мати застосування у медицині, розробці нових матеріалів, хімії акумуляторів та штучному інтелекті. Хоча на сьогодні розв’язана задача не має комерційного застосування, технологія демонструє потенціал значного прискорення обчислень порівняно із сучасними системами.
Google наголосила, що врахувала критику 2019 року, коли IBM оскаржила заяву компанії про квантову перевагу. Нині Google стверджує, що навіть за найоптимістичніших припущень класичному комп’ютеру знадобився б мільярд років, щоб досягти таких результатів, як чип Willow.
Для виробництва чипів Willow Google збудувала власний завод, що прискорить створення майбутніх пристроїв. Чипи охолоджуються у спеціальних кріостатах, необхідних для проведення експериментів.
Конкуренти, зокрема IBM і Microsoft, також активно розвивають квантові обчислення. Водночас Google робить акцент на створенні максимально надійних кубітів, які забезпечують стабільність і точність обчислень.
- Дослідники з Гданського університету у Польщі та Університету в Калгарі (Канада) створили новітні квантові батареї, котрі працюють значно довше та ефективніше за всі попередні аналоги енергетичних джерел.
- Вчені Університету Брістоля спільно з науковцями Управління з атомної енергії Великої Британії UKAEA розробили першу алмазну батарею на основі радіоактивного ізотопу Вуглецю-14 (14C), здатну працювати тисячі років.
- Цьогоріч Нобелівську премію з хімії присудили науковцям Монгі Бавенді, Луїсу Брусу та Олексію Єкімову за відкриття та розробку квантових точок.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.