Міноборони поставило на озброєння дрон-камікадзе ТОККО українського виробництва

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.

Дрони-камікадзе комплексу стійкі до впливу ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Безпілотні авіаційні комплекси мають дві модифікації дронів, котрі різняться масою бойового навантаження. Елементи безпілотників мають захисне покриття, яке забезпечує стійкість роботи у складних польових умовах.

Комплекс складається із наземної станції управління, пульта керування, окулярів пілота, щогли та десятків безпілотників.

Перші дрони-камікадзе ТОККО вже випробували у реальному бою, вони успішно вразили ворожу техніку, – наголосив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Також стало відомо, що за 11 місяців 2024 року було передано понад 1.2 мільйона дронів різних типів, що включають розвідувальні, ударні та FPV-дрони-камікадзе. Зокрема, до Сил оборони надійшло понад 40 000 розвідувальних мультироторних дронів, серед яких понад 12 000 “нічних”, а також 5 000 розвідувальних БпЛА літакового типу, таких як Shark, ГОР і Фурія.

Ударні дрони глибинного ураження представлені понад 6 000 одиниць, серед яких Ан-196 “Лютий”, Firepoint та інші.

Крім того, поставлено понад 2 000 багаторазових ударних БпЛА, таких як Nemesis, Кажан, Вампір, а також понад 5 000 FPV-коптерів багаторазового використання.

Ще 1.1 млн FPV-дронів-камікадзе, на замовлення Міноборони відповідно до потреб бойових підрозділів, було передано Держспецзвʼязком.

До кінця року планується передати ще близько 100 000 безпілотників.

  • 6 грудня Зеленський повідомив, що Силам оборони передали першу партію нових ракет-дронів “Пекло”. Ракета “Пекло” вже мала п’ять бойових застосувань, серед яких були й успішні. Вона може розвивати швидкість до 700 км/год та має дальність 700 км.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що українська далекобійна ракета-дрон “Паляниця” вийшла у серійне виробництво.
  • Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.
  • Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.