Москва зреагувала на $20 млрд кредит Україні коштом активів РФ: заявила про «пограбування»

Джерело: Reuters

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Надання Міністерством фінансів США… 20 мільярдів доларів з використанням доходу від операцій із замороженими російськими суверенними активами, по суті вкраденими країнами G7, є просто пограбуванням, — зазначили у заяві МЗС РФ.

Також російське МЗС наголосило, що адміністрація президента США Джо Байдена намагається “у русофобському божевіллі запровадити якомога більше антиросійських санкцій до того, як 20 січня вона передасть владу команді Трампа”.

Жодні псевдоюридичні махінації, рясно приправлені лицемірством і подвійними стандартами, не залишаться без відповіді, — погрожують росіяни Штатам.

Зауважимо, 10 грудня Міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні кредиту на 20 мільярдів доларів. Його гаситимуть коштом заморожених російських активів.

Цей внесок є частиною ініціативи G7 щодо надання кредитів на суму 50 мільярдів доларів США.

Ці кошти, отримані за завдяки несподіваним надходженням від знерухомлених активів Росії, забезпечать Україні критично важливе вливання підтримки, оскільки вона захищає себе від неспровокованої агресивної війни, — заявила міністерка фінансів Джанет Єллен.

Штати перерахували кошти до Фонду сприяння інвестиціям у зміцнення фінансового посередництва в Україні (F.O.R.T.I.S. Ukraine FIF) Світового банку, через який вони будуть надані Україні.

Додамо, 4 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що незабаром Україні переведуть 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів у Євросоюзі та Сполучених Штатах. США та Євросоюз координують дії для оперативного надання цих фінансів.

Держсекретар зауважив, що союзники продовжують роботу над тим, щоб переконатися, що Україна має кошти та ресурси, необхідні для обороноздатності.

Він додав, що союзники нині зосереджуються на практичних на трьох питаннях у допомозі Україні. Перше – переконатися, що країна має гроші, ресурси, необхідні, щоби підтримувати її економіку. Друге – це підтримувати оборону. Третє – це мобілізація.

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.

Згодом країни Європейського Союзу схвалили план надання Україні позики обсягом 35 мільярдів євро для підтримки її економіки, постраждалої від війни. Для забезпечення цієї позики будуть використані заморожені активи Центрального банку Росії.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.