У Євросоюзі заявили, що заморожені російські активи потрібно направити на допомогу Україні

Джерело: The Guardian

Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.

ЄС вже почав виділяти Україні кошти, отримані з доходів заморожених російських активів, однак виділяти самі активи поки не готовий через побоювання щодо законності такого кроку. Зауважимо, що у Євросоюзі заморожено 210 мільярдів євро активів РФ.

За словами Каллас, яка раніше обіймала посаду прем’єр-міністерки Естонії, попри всю “делікатність… якось ми цього досягнемо”.

На думку головної дипломатки ЄС, ці кошти зможуть покрити всі збитки, завдані Україні через воєнні дії Росії.

“Краще мати маленьку пташку у руках, аніж великого птаха на даху. Так що у нас є маленька пташка у руках (заморожені активи), і це інструмент, щоб також тиснути на Росію”, – сказала вона.

Пропозиція Каллас з’явилася на тлі збільшення питань по те, як продовжувати допомагати Україні зараз та оплатити колосальні рахунки за відновлення після війни.

У першому інтерв’ю після вступу на нову посаду вона заявила, що Європа повинна збільшити допомогу Україні, якщо США припинять фінансування. За її словами, ця підтримка “не є благодійністю”, а відповідає інтересам Європи та США.

“Якщо вони (США) зменшать допомогу, то нам потрібно буде продовжувати підтримувати Україну. Тому що я хвилююсь про те, що буде, якщо переможе Росія. Я думаю, у нас буде більш війн, масштабніших війн”,- додала Каллас.

Вона наголосила, що допомога Україні – це інвестиції у безпеку Європи та глобальну безпеку, посилаючись на залучення військ КНДР до російсько-української війни та спільні навчання РФ і Китаю у Південнокитайському морі.

“Китай також вчиться на тому, що робить Росія”, – сказала Каллас.

Прокоментувала вона й телефонні розмови канцлера ФРН Олафа Шольца і прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Вони роблять це у внутрішніх цілях. Тому я б такого не робила, але не мені це критикувати”, – сказала Каллас.

Однак, додала вона, питання розмов європейських лідерів з російським обговорять вже у понеділок на зустрічі глав МЗС країн-членів ЄС.

“Міністри оцінять, чому деякі члени роблять це, чого вони прагнуть цим досягти і чи є якась додаткова цінність (цих розмов). Путін справді хоче принизити Європу Це те, про що ми повинні постійно пам’ятати”, – сказала Каллас.

За її словами, Путін сподівається “пережити” західних союзників України, але Україна, як і раніше, може виграти.

“Те, що ми побачили у Сирії, (це) те, що вони не здатні продовжувати боротьбу”, – наголосила Кая Каллас.

Уночі 2 квітня військ РФ завдали масованого удару безпілотниками по Харкову. У місті руйнування, не обійшлось без постраждалих.

Триває 1134-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 918 тисяч осіб.

2 квітня відзначають Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм, Міжнародний день дитячої книги, День примирення та Міжнародний день перевірки фактів. Церква сьогодні згадує преподобного Тита Чудотворця.

За даними синоптиків у середу, 2 квітня, у низці областей очікуються опади.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.