Зеленський: Ми розуміємо, що Україну не можуть взяти в НАТО, поки йде війна

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю каналу СBN
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.
Він уточнив, що Україна не хоче втягувати партнерів у війну, тому й просить наразі лише про запрошення, а не членство.
“Ми розуміємо, що Америка чи інші партнери не можуть взяти Україну в НАТО, поки Україна у війні. Україна розуміє і не хоче втягувати військових інших країн в цю війну”, – сказав Зеленський.
За його словами, запрошення дається всій території України, включно з окупованою частиною.
“Якщо ми хочемо реально закінчити війну, ми повинні дати Україні НАТО. Запрошення дається всій території України в міжнародно визнаних кордонах. А ось дії Альянсу можуть бути (спрямовані – ред.) на ту частину, яку Україна буде контролювати, яку контролює, потім із майбутнім розширенням”, – додав глава держави.
Він пояснив, чому Україні важливо отримати запрошення до Альянсу.
“Запрошення в НАТО – це перший крок. Це ще не НАТО, але добра воля. Але що важливо – це завжди чесні відносини. Запрошення – це чесна відповідь, чи буде Україна у майбутньому в НАТО. І це важливо зробити, і це перший крок, який, до речі, дає чіткий сигнал Путіну або будь-якому агресору в майбутньому. Дає сигнал: Україна буде членом НАТО”, – сказав Зеленський.
- У НАТО вважають, що ситуація в Україні – нестійка, відтак Києву потрібно готуватись до перемовин з Москвою найближчим часом.
- МЗС України оприлюдни заяву з нагоди 30-річчя підписання Будапештського меморандуму, наголосивши, що лише повноцінне членство Української держави у НАТО стане справжнім гарантом її безпеки.
- За даними ЗМІ, НАТО, найімовірніше, відхилить прохання України про швидке запрошення стати членом Північноатлантичного альянсу.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути припинення активної фази війни, якщо території України, які перебувають під її контролем, будуть захищені членством у НАТО.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.