РФ спромоглася побудувати лише сім цивільних авіалайнерів від початку війни
Джерело: BBC
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Після лютого 2022 року Об’єднана авіабудівна корпорація, що входить до “Ростеху”, побудувала сім авіалайнерів Sukhoi SuperJet 100 “з довоєнного доробку”. Також створено два літаки Іл-96-400М та Іл-114, які проходять випробування.
Програма імпортозаміщення в авіації, анонсована російською владою, виявилася лише “імітацією активності”.
Згідно з програмою розвитку авіагалузі до 2030 року, яку уряд РФ затвердив у червні 2022 року, до кінця року передбачалося випустити 14 цивільних літаків, у 2023 році – 25, до кінця 2024 року – ще 69 штук. Загалом до кінця 2030 року планувалося побудувати 1032 пасажирські літаки.
Зрив цього плану свідчить про те, що ОАК “виявилася не в змозі виробляти пасажирські літаки”, пише ВВС. Причиною кризи галузі журналісти називають запроваджені щодо Росії західні санкції, які “виявилися настільки вагомими, що поставили авіапромисловість на межу виживання”. Наприклад, через санкції виникли проблеми із виробництвом двигунів, систем авіоніки, елементів салону.
Тоді як експерти вважають, що програма була створена лише для демонстрації активності.
З тих, хто цей план робив, ніхто його не розглядав як безпосередню схему для роботи. Тобто, можливо, десь там нагорі на нього дивилися і вважали, що він спрацює, і до 2030 року будуть побудовані тисячі літаків, але за фактом це була лише така імітація активності, – заявило джерело.
- У Росії протягом тижня сім літаків російських авіакомпаній зламались безпосередньо під час виконання рейсів.
- За перші вісім днів грудня 2023 року цивільні російські літаки зазнали щонайменше вісім серйозних механічних поломок і були вимушені здійснювати екстрені посадки. Такі інциденти демонструють зростаючу небезпеку авіаперельотів в Росії через неможливість проходити належне технічне обслуговування.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.
Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно. Видання з’ясувало, що у такій ситуації опинилися щонайменше семеро осіб.
12 грудня начальник відділу регіональної поліції Олександр Кривенко повідомив, що через посилення обстрілів на оріхівському напрямку прийнято рішення щодо примусової евакуації жителів села Мала Токмачка Пологівського району, яке розташоване безпосередньо на лінії бойового зіткнення.
Найбільша в історії України галерея сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery запрошує вас стати учасниками святкового прийому “Різдвяний Вертеп”, який відбудеться за адресою Київ, Столичне шосе, 101, ТЦ “Домосфера”, 3-й поверх.