В Одесі вчителька історії України вела уроки російською і просувала антиукраїнські наративи

Джерело: Ярослава Вітко-Присяжнюк/Facebook, Думська

В Одесі вчителька історії України вела уроки російською і розповсюджувала антиукраїнські наративи. Вона звільнилась того ж дня, як розпочалась перевірка.

Представниця Уповноваженого із захисту державної мови на півдні Ярослава Вітко-Присяжнюк не може назвати номер школи, де ставалося порушення, адже досі триває службова перевірка.

На викладачку поскаржилися учні і як доказ показали запис майже всього уроку – понад 35 хвилин. Завдяки цьому спеціалісти змогли проаналізувати слова вчительки так, щоб це не можна було назвати “вирваним з контексту”.

“Вчителька протягом уроку не сказала жодного слова державною мовою. І те, що вона дітям говорила, це якби сприймати інформацію поверхнево, вирвати конкретний уривок, то важко щось таке зафіксувати. Але якщо вже аналізувати весь урок цілісно, то там наративи щось на кшталт того, що українську ідентичність створила Австро-Угорська імперія, про те, як українці зустрічали російську армію на переломі 19-20 століть із хлібом і сіллю”, – наголосила Ярослава Вітко-Присяжнюк.

Хоча вчителька звільнилась одразу, як почалась перевірка, це не звільняє її від адміністративної відповідальності. Жінці може загрожувати штраф до п’яти тисяч гривень.

  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.
  • Очільниця МЗС Латвії Байба Браже поділилась історією поїздки на таксі, водій якого не знав латиської мови і розмовляв лише російською. З’ясувалось, що водій родом з України.
  • Згідно з дослідженням Work.ua, на українському ринку праці спостерігається зростання використання української мови, тоді як російська майже не зустрічається у текстах резюме та вакансій.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що наклав штраф на таксиста у Києві, що відмовився обслуговувати пасажирок українською.

Синоптики попередили, що 24–25 квітня в Києві та області утримається надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

107 років тому — 22 квітня 1918 року — армія Української Народної Республіки (УНР) під командуванням Петра Болбочана увійшла у Джанкой, розпочавши звільнення Криму від більшовиків.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною відмову лідеру “Євросолідарності” Петру Порошенку у перетині державного кордону, набрало законної сили 22 квітня, підтвердив адвокат нардепа Ігор Головань.

Офіційні представники США, України та Європи провели “змістовні” зустрічі з метою відновити мирні переговори після скасування поїздки держсекретаря США Марко Рубіо. Його відсутність викликала сумніви щодо прогресу у переговорах.

Влада німецької федеральної землі Бранденбург пригрозила вигнати посла Росії в Німеччині Сергія Нечаєва, якщо той з’явиться на урочистій церемонії, присвяченій річниці завершення Другої світової війни, повідомляє Bild із посиланням на заяву директора Фонду меморіалів Бранденбурга Акселя Дреколла.