Трамп висловив претензії щодо тарифів на Панамському каналі і пригрозив його поверненням

Джерело: Truth Social

Обраний президент США Дональд Трамп висловив невдоволення “надмірними зборами і тарифами”, які Панама стягує за використання Панамського каналу.

“З нашим ВМС та торгівлею обійшлися дуже несправедливо та нерозумно. Плата, що стягується Панамою, сміховинна, особливо якщо врахувати надзвичайну щедрість, проявлену до Панами з боку США”, – написав Трамп.

Він наголосив, що будівництво каналу було профінансоване коштом американських коштів із залученням робітників із США. Також він критично висловився щодо рішення президента Джиммі Картера, який у 1977 році погодився на передачу Панамського каналу у власність Панами лише за символічну суму в один долар.

Трамп назвав Панамський канал “життєво важливим” для США, зазначивши, що понад 70% усіх транзитів через нього прямують до американських портів або з них.

“Він (канал – ред.) був відданий не на користь інших, а просто на знак співпраці між нами та Панамою. Якщо принципів, як моральних, так і юридичних, цього великодушного жесту дарування не буде дотримано, то ми вимагаємо, щоб Панамський канал повернули нам, у повному обсязі і без питань”, – заявив обраний президент.

Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.

13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.

За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.

Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.