Традиційна кутя з маком та родзинками – рецепт від Клопотенка

Джерело: сайт Клопотенка

На сайті українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка представили покроковий рецепт традиційної куті з родзинками та маком.

Різдвяний стіл не можна уявити без куті та узвару, адже це ті дві страви, які є традиційними на Святвечір та Різдво. Саме з них має починатись різдвяна вечеря. Як зауважили, рецепт куті зовсім не складний, тож навіть якщо ви не вмієте готувати, варто спробувати та долучитись до відродження українських різдвяних традицій. Окрім того, добре приготована кутя чудово смакуватиме дітям й дорослим.

Традиційно різдвяна кутя готується з пшениці. Зерно на столі завжди було ознакою достатку, і в поєднанні з солодким медом символізувало безтурботне солодке життя протягом року. Але не тільки з пшениці можна готувати кутю, ще й з ячменю, рису, перлової крупи та булгуру.

Пісна чи ні?

Якщо говорити про святкування Святвечора, то кутя має бути обов’язково пісною з додаванням таких інгредієнтів як мак, горіхи та мед. Іноді для смаку в кутю додавали трохи узвару. Але ж кутю готували й на щедрий вечір – 13 січня, тоді можна було її зробити з додаванням вершкового масла та молока.

Як варити пшеницю для куті

Раніше пшеницю рекомендували  замочити на ніч у холодній воді, а лише потім варити. Однак, це необов’язково.

Ми спробували просто помити зерно, залити холодною водою і варити на помірному вогні протягом 30-40 хвилин. І побачили, що цього достатньо, щоб пшениця була готовою, а зернята при цьому залишалися пружними та не розвареними, – зауважили на сайті.

Інгредієнти

  • 350 г пшениці
  • 50 г волоських горіхів
  • 50 г родзинок
  • 50 г запареного маку
  • 1 ч. л. лимонної цедри
  • 2 ст. л. лимонного соку
  • мед до смаку

Покроковий рецепт

 Крок 1

Промийте 350 г пшениці, аби позбавитися смітинок та зайвого лушпиння. Зараз у магазинах продається вже готова пшениця спеціально для приготування куті, але ми використовуємо звичайну.

 Крок 2

Помиту пшеницю залийте водою та варіть 30 хвилин після закипання. На 350 г пшениці вам знадобиться 1,4 л води, тобто співвідношення має бути 1:4. Якщо любите більш розварену кутю, варіть трохи довше.

 Крок 3

Викладіть у миску 50 г маку та залийте окропом на 15 хвилин, потім злийте воду. Запарений мак розітріть у макітрі чи ступці. Чудово для перетирання маку підійде електрична кавомолка або блендер зі спеціальною насадкою. У такому разі мак можна навіть не замочувати, а молоти до того часу, поки не почне утворюватися макове молочко.

 Крок 4

Подрібніть 50 г волоських горіхів. Я раджу зробити це за допомогою щільного пластикового пакета та скалки. Треба просто скласти горіхи до пакета та відбити скалкою. Так простіше контролювати ступень подрібнення, бо в блендері ви можете швидко перебити горіхи до стану борошна, а це нам не потрібно.

 Крок 5

У велику миску викладіть зварену пшеницю і додайте подрібнені горіхи та мак, всипте 50 г родзинок та додайте мед до смаку.

 Крок 6

Натріть у миску лимонної цедри та вичавіть лимонний сік до смаку. Це додасть куті трохи кислинки та неймовірного цитрусового аромату.

 Крок 7

Добре все перемішайте і додайте теплої води до бажаної консистенції готової страви.
<div class=”post-content”>

Синоптикиня Наталка Діденко поділилась прогнозом погоди на 8 січня та попередила, що невдовзі очікується похолодання.

У 2024 році надходження до державного бюджету України від так званого “податку на Google” склали 11,2 млрд грн. Це майже вчетверо перевищує очікувану суму, зазначену при ухваленні відповідного закону.

Проєкт DeepState повідомив про окупацію села Лозова Харківської області. В оперативно-стратегічному угрупованні військ “Хортиця” кажуть, що там тривають бої.

Український пілот на винищувачі F-16 вперше в історії за один бойовий виліт знищив одразу шість ворожих крилатих ракет.

Польща готова надавати Україні електроенергію, якщо Словаччина припинить постачання, заявила міністерка клімату та довкілля Пауліна Генніг-Клоска.