До Українського легіону у Польщі подали вже понад тисячу заяв – посол Бондар
Джерело: Василь Боднар в інтерв’ю “Суспільному”
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
Це взагалі унікальна історія з тим, що на території Польщі відбувається формування українського підрозділу. Насправді це дуже важливий елемент взаємодії і це реалізація домовленості на високому рівні. Дуже важливий елемент підтримки України, оскільки дуже багато громадян України перебуває за кордоном. Не всі вони потрапили за кордон в спосіб, який традиційно притаманний для перетину кордону і частина з них хотіла б повернутися. Також є відповідна мотивація для громадян України в інших країнах, не тільки в Польщі, стати до лав збройних сил, – зауважив Бондар.
Він додав, що всього вже більше тисячі заяв, котрі нині розглядаються відповідною комісією.
У межах формування легіону в листопаді відбувся перший набір підписання контрактів і формування першого українського підрозділу. Наступний запис планується на 10 січня.
Польською стороною забезпечені досить серйозні умови для базового військового вишколу, для екіпірування, для перебування на відповідних полігонах. Ті, хто пройшов це навчання, характеризують його надзвичайно позитивно. Спочатку відбувається базовий військовий вишкіл Польщі, потім залежно від спеціалізації того чи іншого бійця відбувається переїзд на спеціалізовані полігони для підготовки безпосередньо до виконання тих чи інших функцій, – додав Боднар.
І після всього відбувається формування у відповідній військовий підрозділ на території України, де ті, хто записався до Українського легіону, вже перебувають у безпосередньому підпорядкуванні тої чи іншої військової частини.
Додамо, 12 листопада перша група добровольців Українського легіону підписала контракти зі Збройними силами України в рекрутинговому центрі, розгорнутому в польському Любліні.
Тиждень тому повідомлялось, що протягом місяця роботи Центру надійшло понад 500 заявок від українців, які мешкають за кордоном.
Загалом за місяць до центру подали заявки громадяни України, котрі проживають у 30-ти країнах світу.
Найбільше заявок ми отримуємо від українців й українок, які проживають у Польщі та Чехії, але є й із віддалених географічно регіонів – Великої Британії, Ірландії і навіть Канади та США, – уточнив офіцер центру.
Подати заявку можна через офіційний сайт legion.army.gov.ua або в консульствах та посольствах України.
Ще в липні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що вже кілька тисяч людей виявили бажання приєднатися до Легіону.
Варто зазначити, що угода між Україною і Польщею про гарантії безпеки передбачає створення в Польщі добровольчого легіону з можливістю участі громадян інших країн.
- Депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України.
- Варшава пропонує організувати військове навчання українців, котрі перебувають поза межами України, зокрема біженців, щоб вони могли посилити українське військо. Тоді як Прага нині ще оцінює цю ідею для Чехії, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
- Прем’єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що Литва може відмовити в наданні посвідки на проживання чоловікам з України, якщо Київ доведе їх ухилення від військової служби.
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.
У Центрі національного спротиву повідомили, що у захоплених школах росіяни мають окремі посади для спотворення історії й зміни самоідентичності українських дітей.