Північна Корея готується до перекидання додаткових військ до Росії — ЗМІ
Джерело: Yonhap
Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.
Військові Південної Кореї повідомили, що зараз триває перекидання певної техніки. А саме 240-мм реактивних систем залпового вогню, 170-мм самохідної артилерії та, ймовірно, дронів-камікадзе, які раніше демонстрував лідер КНДР Кім Чен Ин.
У Південній Кореї зазначають, що це може бути частиною спроб Пхеньяна отримати досвід ведення війни та вдосконалити свої звичайні озброєння. За попередніми оцінками розвідки, КНДР вже направила тисячі військових для участі у бойових діях на боці Росії. Кількість загиблих серед цих сил оцінюється приблизно в 1100 осіб.
У жовтні північнокорейські державні медіа повідомляли про випробування дронів-камікадзе. Їх лідер країни назвав важливою частиною сучасних воєн завдяки їхній економічній ефективності. Також підкреслюється, що Кім Чен Ин закликав до масштабного виробництва таких дронів.
КНДР нині концентрується на зміцненні військової співпраці з Росією, а також внутрішній стабільності перед запланованим пленарним засіданням партії. Однак у Сеулі не виключають можливості несподіваних військових дій. Зокрема запуску балістичної ракети середньої дальності з гіперзвуковою боєголовкою, особливо з огляду на попередні спроби Пхеньяна випробувати такі системи.
У військовій розвідці також прогнозують, що у 2025 році КНДР може продовжити провокації. Наприклад, знову запуск повітряних куль із пропагандистськими матеріалами чи здійснення атак із заглушенням GPS-сигналів.
З квітня Північна Корея також активно укріплює свої кордони, будує інженерні загородження та встановлює електрифіковані дроти. Південнокорейські військові повідомили про мобілізацію солдатів для виконання цих завдань, які, ймовірно, спрямовані на підвищення безпеки прикордонних зон.
- Росія та Північна Корея уклали угоду, яка передбачає постачання Москвою винищувачів МіГ-29 і Су-27 до Пхеньяна. В обмін на це Північна Корея зобов’язалася розгорнути свої війська на території Росії для підтримки бойових дій в Україні.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.