ДБР затримало колишнього одеського військкома, за котрого нещодавно внесли заставу

Джерело: ДБР

У Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП після того, як за нього внесли заставу у 39,364 млн гривень.

У пресслужбі пояснили, що правоохоронці отримали інформацію, що після виходу з ізолятора ексвійськом планував переховуватися від слідства, зокрема виїхати за кордон.

Зауважимо, він організував собі оформлення небойової травми, отриманої навіть не під час виконання службових обов’язків, як такої, що пов’язана із захистом Батьківщини. Згодом, на підставі хибного рішення службової перевірки та відповідно висновку МСЕК, йому безпідставно нарахували додаткову винагороду у 165 480 грн за період квітень-червень 2022 року. Наразі йому повідомлено про підозру.

У межах іншого кримінального провадження суд вже передав в управління АРМА будинок площею 857 кв. м вартістю 4 млн євро та офіс площею 223,9 кв. м вартістю 510 тис. євро в іспанському курорті Марбелья. Нерухомість належала, відповідно, матері та дружині колишнього військкома.

Також суд передав АРМА автомобілі MERCEDES-BENZ EQV вартістю 2,9 млн грн, Mercedes-Benz G 63 AMG вартістю 8,4 млн грн і Toyota Land Cruiser 200 вартістю 3 млн грн. Ними володіли дружина, матір і теща колишнього військкома.

Раніше ДБР скерувало до суду два обвинувальні акти щодо колишнього військкома, а саме:

  • у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК України – набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів вартістю 142 927 001 (сто сорок два мільйони дев’ятсот двадцять сім тисяч одну) гривню, що більше ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи;
  • у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 407 КК України – нез’явлення вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем (крім строкової служби), вчинене в умовах воєнного стану;
  • у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 409 КК України – ухилення військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану;
  • у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 КК України – використання завідомо підробленого документа.

Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

Раніше повідомляли, що за матеріалами розслідування ДБР суд наклав арешт на майно, гроші та банківські рахунки колишнього начальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова та членів його сім’ї.

Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що українська делегація підтвердила свою позицію щодо мирного врегулювання війни під час зустрічі з партнерами в Лондоні.

Фотограф і еколог університету Північної Аризони Хосе Мартінес-Фонсека робить знімки дикої природи. Зокрема, він фотографує кажанів з усього світу.

Головний рабин України Моше Асман повідомив про перший візит до України Бена Шапіро – американського журналіста та блогера американо-єврейського походження.

Європейська комісія наклала штрафи на компанії Meta та Apple у розмірі 200 та 500 мільйонів євро відповідно за порушення положень Закону про цифрові ринки (DMA).

У Марганці на Дніпропетровщині зросла кількість поранених унаслідок ранкової атаки російського дрона-камікадзе на автобус.