Порошенко закликав до активнішої співпраці з Республіканською партією США
Джерело: Європейська Солідарність
П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” впевнений, що Україна повинні посилити співпрацю з Республіканською партією, аби мати посилену підтримку з боку США.
На думку Порошенка, зараз в України буде вузьке вікно можливостей для завершення війни і щоб не згаяти його, потрібно діяти.
“Що нам треба зробити? Те, що зробить Трамп, я собі уявляю. Аргументи у Трампа для Путіна є. Але українці мають зробити свою домашню роботу. Ми не маємо права дозволити собі бути слабкими. Бо якщо ми слабкі, у Путіна відсутня мотивація закінчити війну. Жертви, які платить Росія, йому байдужі. Гроші, які втрачає Росія, йому байдужі. Він помішаний на війні. Він збожеволів від крові. І Україна має бути сильною для того, щоб це зупинити”, – наголосив він.
За словами політика, новообраний президент США Дональд Трамп – це людина дій та результату. Відтак з одного боку це дасть Україні великий шанс досягти цього результату, однак з іншого боку – це дуже вузьке вікно можливостей, які ніяк не можна втратити.
Як приклад він навів Республіканську партію. У Конгресі США близько 100 республіканців підтримують Україну, водночас близько 90 – ні.
“Це найбільша цифра, і це поразка боротьби за двопартійну підтримку, яку, на жаль, зазнала діюча влада. І є трохи більше 30 конгресменів, які коливаються, які не визначилися. От зараз серед цих трохи більше як 30 конгресменів-республіканців вирішується голосування більшості по українському питанню. І поки що ми не виграли цілу низку питань”, – зауважив Порошенко.
Зокрема він пригадав, як Конгрес не підтримав ініціативу чинного лідера США Джо Байдена про виділення Україні 24 млрд доларів. На думку Порошенка, голосування провалилось зокрема через те, що переговорна група України працювала не так, як потрібно.
“Друга позиція була – продовжити для нас ленд-ліз. Ленд-ліз – це означає, що все, що знаходиться на складах, ми мали б доступ до цього і отримали. Зараз триває наступ Росії на декількох ключових напрямках. Крім фортифікаційних споруд нам потрібні мінні загородження, мінні поля, для цього потрібні протипіхотні міни і установки для дистанційного мінування. Вони є на складах, їх дуже багато. І по ленд-лізу ми могли це отримати, а значить зробити непрохідною другу, третю лінію оборони”, – зауважив він.
Крім того, вважає лідер “Євросолідарності”, потрібно посилити роботу щодо антиросійських санкцій і використання доходів від заморожених активів. Політик пропонує залучити всіх у парламентський діалог, аби боротись за двопартійну підтримку США.
“Яке перше питання ставить нова американська адміністрація? Корупція. І для влади погана новина, бо вони знають набагато більше, ніж влада собі уявляє. Чіткий аудит, який вони планують провести – вони вже знають, де шукати і що шукати. Їх в першу чергу цікавить, як працювали з грошима американських платників податків. Я думаю, що українській владі треба дуже ретельно готуватися до звіту, бо ми ризикуємо, що країна залишиться зі значно меншим рівнем воєнної, оборонної і фінансової підтримки”, – наголосив Порошенко.
- Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко заявив, що Україна мала унікальний шанс використати свою силу після херсонської та харківської операцій, коли Путін був ослаблений і наляканий.
- Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що передає військам 300 тепловізійних дронів “Мавік” та 300 детекторів дронів “Ванільний цукорок”. Вартість цієї партії техніки складає мільйон євро.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна передала Сирії допомогу у вигляді 500 тонн українського пшеничного борошна.
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розпустив бундестаг (парламент ФРН).
Сергій Рябков, заступник глави МЗС РФ, який курує контроль над озброєнням, застеріг США від відновлення ядерних випробувань після повернення у Білий дім Дональда Трампа.
Рахункова палата повідомила, що більшість медичного обладнання, яке Міністерство охорони здоров’я закупило у 2023, досі не почали використовувати.