20 тис неякісних спальних мішків для армії: директору товариства оголошено підозру

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.

Повідомляється, що постачальнику висунуто підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України).

Згідно з даними слідства, в грудні 2023 року підозрюваний здійснив постачання 20 тисяч спальних мішків неналежної якості до однієї з військових частин Національної гвардії України за державним контрактом. Ці мішки не відповідають стандартам і не можуть використовуватися за своїм призначенням.

“Такі дії підозрюваного спричинили збитки державі у розмірі 30 млн грн”, – зазначають у дописі.

Наразі йому обрано запобіжний захід. Правова оцінка діям військових службових осіб Національної гвардії України буде надана після дослідження зібраних доказів.

  • Правоохоронці повідомили про підозру військовому блогеру, який привласнив частину коштів, зібраних на потреби одного з підрозділів ЗСУ.
  • На Івано-Франківщині поліція повідомила про підозру підряднику, який постачав неякісні продукти для місцевих військових частин.

Потяг що рухався за маршрутом Київ — Львів збив на смерть 18-річного жителя села Тарасівка, який переходив колії на заборонений сигнал світлофора.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає перейменування понад 100 судів в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи.

Сержант Віталій Горжевський, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ, опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення фахівців авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти. 

Деякі корабельні у Франції та Данії продовжують обслуговувати російські танкери льодового класу Arc7, які перевозять скраплений природний газ (СПГ) з Ямалу, попри західні санкції проти енергетичного сектору Росії. Ці роботи дозволяють Москві зберігати можливість транспортувати газ через Арктику.