Міноборони перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради: що трапилось
Джерело: Міністерство оборони України
Міністерство оборони анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.
Такий крок пояснили технічними неполадками, які обіцяють виправити до наступного голосування.
“Міністерство оборони України щиро вибачається за технічні збої, що виникли під час проведення рейтингового інтернет-голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що причиною цьому стали, зокрема нестабільна робота сайту та помилки в автентифікації користувачів. Тому, Міноборони вирішило анулювати результати сьогоднішнього голосування і перенести його проведення на 7 січня 2025 року.
Планується, що голосування відбудеться в той самий час: з 09:00 до 21:00 за цим посиланням.
Однак, не всі погоджуються з версією відомства. Так, наприклад, один із кандидатів на посаду, ветеран і співзасновник партії “Демократична Сокира” Юрій Гудименко заявив, що голосування зірвано виключно Міністерством оборони.
Він каже, що дехто публічно звітував про голосування ще до його офіційного початку, “отже вибори розпочалися вже “з бюлетенями в скриньці”.
Довідка: Громадська антикорупційна рада при Міноборони – це орган, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони та впливати на ключові процеси у сфері оборони. Її 15 членів займають виборну неоплачувану посаду. Цей орган з’явився у 2023 році після скандалу з закупівлями Міноборони, зокрема яйцями по 17 гривень за штуку.
- У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ).
- Військові зможуть подати електронний рапорт на отримання винагороди за знищену техніку через застосунок “Армія+”.
- У Міноборони України повідомили, що законопроєкт про демобілізацію розроблено.
- Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я презентували проєкт реформи військово-лікарських комісій, котрий, як запевняють, покликаний суттєво змінити застарілу систему.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.