Японія скасовує відмову від ядерної енергії
Джерело: Associated Press News
Уряд Японії представив нову енергетичну політику, що передбачає досягнення 50% частки відновлюваних джерел енергії до 2040 року та максимальне використання ядерної енергії.
Це частково скасовує політику поетапної відмови від ядерної енергетики після аварії на Фукусімі в 2011 році.
Проєкт плану, підтриманого експертною групою з 16 осіб, передбачає збільшення частки ядерної енергії до 20% у 2040 році (порівняно з 8,5% у 2023 році) та скорочення використання вугілля. Підвищений попит на енергію, зокрема через штучний інтелект та центри обробки даних, сприяє зростанню потреби у низьковуглецевих джерелах енергії.
Міністр промисловості Японії зазначив, що країна повинна забезпечити енергетичну безпеку, не покладаючись лише на одне джерело енергії.
План передбачає прискорення перезапуску реакторів, які відповідають стандартам безпеки, і пропонує будівництво реакторів наступного покоління – на станціях, де чинні реактори виводять з експлуатації.
Однак, щоб досягти задуманого 20%-го показника, всі 33 робочі реактори в Японії мають бути знову ввімкнені в мережу, а після катастрофи на Фукусімі в експлуатацію повернулися лише 14. Враховуючи нинішні темпи перевірок безпеки, що проводяться органом ядерного регулювання, експерти кажуть, що досягти цієї мети буде складно.
Попри критику, Японія продовжує працювати над новими ядерними технологіями та програмою переробки ядерного палива.
До слова, через зниження попиту на газ у Японії, а також геополітичний тиск на Токіо, японські покупці можуть не поновлювати всі свої контракти з Газпромом.
- В Японії стартували клінічні випробування препарату для вирощування нових зубів. Його тестують на дорослих добровольцях.
- В Японії вирішили, що ієрогліф, який означає “золото” або “гроші”, символізує 2024 рік.
- Японський виробник іграшок MegaHouse Corp. презентував найменший у світі кубик Рубіка.
Британець Марк Ворган розповів, як знайшов на смітнику картину, яку через 13 років продав за 26 500 фунтів стерлінгів (близько 1,4 млн гривень). Виявлений витвір мистецтва виявився ціннішим, ніж він міг уявити.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує Україні відключенням електроенергії, якщо транзит російського газу через Україну припиниться.
Українська співачка Катя Чиллі засудила встановлення Ханукії на Майдані, назвавши її символом “інших народів”. Вона вважає, що в центрі Києва під час війни має бути символ українського Різдва.
Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.