Українські армійці продовжують наступ на Мелітопольському та Бердянському напрямках – Міноборони
Джерело: Ганна Маляр/Telegram
26 липня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про ситуацію на сході та півдні країни. Зокрема про просування ЗСУ на деяких напрямках лінії фронту.
Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ на Куп’янському та Лиманському напрямках.
Ворог шукає в українській обороні слабкі місця, здійснює артобстріл, атакує групами піхоти та використовує загони спеціального призначення, всіма силами намагається протиснути нашу оборону, проте, наголосила посадовиця, безрезультатно. І запевнила, що українські оборонці на цих напрямках вживають усіх заходів, щоб зупинити ворога.
Водночас на Бахмутському напрямку ЗСУ продовжують успішно вести наступальні дії на південному фланзі довкола міста Бахмут. Також жорсткі бої тривають в районі населених пунктів Кліщіївка, Курдюмівка, Андріївка.
За словами Маляр, росіяни “чіпляються за кожен метр зайнятої землі, потужно опираються, застосовують резерви, разом з тим зазнають значних втрат”.
Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, поступово просуваються. В районі Старомайорського тривають бої, наші оборонці мають успіхи, закріплюються на досягнутих рубежах, – повідомила вона.
Також ворог безрезультатно намагається повернути втрачені позиції, зокрема північно-східніше Роботиного Запорізької області.
- Російські окупаційні війська атакували Україну крилатими ракетами. У низці областей було оголошено повітряну тривогу.
- У Міністерстві оборони зазначили, що Росія атакує Україну неточною зброєю великої потужності.
- Протягом минулої доби, 25 липня, на різних ділянках фронту відбулось 26 бойових зіткнень з російськими окупантами.
- Станом на 26 липня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває 11 ворожих кораблів, зокрема один носій крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 4 ракет.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.